logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express (Poland) partnerem parkrun Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express (Poland), światowa firma logistyczna i dostawca międzynarodowych przesyłek ekspresowych, dołączyła do grona partnerów fundacji parkrun Polska, propagującej ideę wspólnego biegania. Celem współpracy DHL Express (Poland) z parkrun Polska jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia poprzez organizację i udział we wspólnym bieganiu w ramach światowej inicjatywy parkrun, w myśl zasady, że biegi są organizowane przez biegaczy dla biegaczy.

   Parkrun to międzynarodowa inicjatywa biegowa o charakterze społecznym, do której w 2011 r. dołączyła również Polska. Od tego czasu w różnych lokalizacjach Polski przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9:00 odbywają się bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Cotygodniowe biegi parkrun są imprezami otwartymi, dostępnymi dla wszystkich, którym stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w biegach.
   DHL Express (Poland) współpracując z parkrun Polska dołącza do grona jej partnerów, wspierających rozwój społecznej aktywności biegowej, poprzez efektywne współuczestnictwo w szczytnym celu - wspólnego biegania, rozwijającego pozytywne emocje i integrację społeczności parkrun.

 - DHL Express w wielu krajach na świecie współpracuje z instytucjami zajmującymi się promocją aktywnego stylu życia. Przykładami takich krajów są Dania, Grecja czy Rumunia. W Polsce szukaliśmy do współpracy partnera, który kieruje się w swojej działalności zasadami zbieżnymi z naszym systemem wartości i z naszą strategią FOCUS. Parkrun spełnia te oczekiwania. Aby uczestniczyć co tydzień w biegu potrzeba ogromnej motywacji i zaangażowania. Dla osób biorących udział w biegach, każdy następny bieg to doskonalenie swoich umiejętności. Parkrun to inicjatywa gromadząca coraz więcej uczestników, każdego miesiąca rejestruje się ok. 1000 nowych potencjalnych biegaczy. Przez obecność DHL Express w tej inicjatywie, chcemy wywołać pozytywne skojarzenia z naszą marką. Nasza współpraca dobrze wpisuje się w realizację strategii FOCUS, jest też jednocześnie elementem budowania świadomości GoGreen w naszej organizacji - tak o współpracy z parkrun mówi Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express (Poland).

   Pierwszy bieg, inaugurujący współpracę z parkrun odbył się w ostatnią sobotę, 4 października, w nowej lokalizacji - w Parku Bródnowskim w Warszawie. Ten dzień zbiegł się również z Międzynarodowym Dniem parkrun, obchodzonym z okazji 10. rocznicy powstania pierwszej lokalizacji parkrun (Londyn). Parkrun Warszawa-Bródno jest już 14 lokalizacją parkrun w Polsce. W sobotę w biegach parkrun w całej Polsce wzięło udział ponad 1200 uczestników, a we wszystkich edycjach parkrun zorganizowanych w tym dniu na świecie ponad 79000 biegaczek i biegaczy.
   Parkrun to najszybciej rozwijająca się cykliczna inicjatywa biegowa o charakterze masowym na świecie. Powstała w Londynie w 2004 roku, skupia obecnie ponad 1,5 miliona uczestników w 9 krajach świata i organizowana jest w ponad 570 lokalizacjach. Przez ten czas w ramach wspólnego biegania w samej tylko Polsce odbyło się już blisko 977 biegów, w których wzięło udział ponad 13000 biegaczy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 październik 2014 10:06

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj