Zaloguj się

UPS wspiera międzynarodowe inicjatywy społeczne

Pracownicy w Polsce i na całym świecie poprzez pracę społeczną świętują 12. doroczny Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu.

   Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS® (NYSE: UPS) aktywnie wspiera społeczności, w których prowadzi działalność. W październiku niemal 400 tys. pracowników UPS z całego świata oraz 2300 z Polski planuje przepracować ochotniczo 315 tys. godzin w ramach Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu UPS. Oznacza to 5-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.
   Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu - organizowany przez Fundację UPS, która koordynuje inicjatywy społeczne, związane także ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz programy filantropijne UPS - mobilizuje setki tysięcy pracowników z każdego regionu do zaangażowania się w liczne wydarzenia i działania wolontariackie na całym świecie. W tym roku pracownicy wezmą udział w ważnych inicjatywach, takich jak zalesianie, współpracując m.in. z The Nature Conservancy oraz innym organizacjami w celu sadzenia i ochrony drzew w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach. Ponadto, oferują swój czas, aby wesprzeć szeroką gamę innych działań, m.in. uczyć bezpiecznego prowadzenia pojazdów, pomagać lokalnym społecznościom, które spotkały klęski żywiołowe oraz prowadzić szkolenia z zakresu rozwoju zdolności przywódczych w lokalnych organizacjach.
   W Polsce tylko w tym roku w akcjach wolontariackich udział wzięło 394 pracowników, którzy przepracowali w sumie 2372 godzin. Przykładem takiej akcji może być wolontariat w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. UPS Polska od dwóch lat wspiera globalną inicjatywę „2 Miliony Drzew UPS”. Ponadto w okresie Miesiąca Wolontariatu pracownicy UPS Polska pracowali na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, gdzie w tym roku w wolontariat włączyli się prezes UPS David Abney (na zdjęciu) oraz dyrektor regionu wschodniego w Europie Carl Sturgeon.
    W czerwcu 2014 r. prezes i dyrektor generalny UPS David Abney zapowiedział, że do końca 2020 roku firma zobowiązuje się przepracować 20 milionów godzin w zakresie wolontariatu i realizacji prac społecznych. Poprzez zwiększony nacisk na wolontariat w październiku pracownicy UPS mogą skupić swoją uwagę na pracy społecznej, znacznie przybliżając się do osiągnięcia tego celu.
 
- Nasza działalność pomaga w łączeniu milionów ludzi na całym świecie - powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS. - Chcemy służyć ludziom każdego dnia, ale w październiku kładziemy szczególny nacisk na wolontariat i prace społeczne, aby uczynić świat lepszym i zrównoważonym ekologicznie miejscem.

   Podczas Międzynarodowego Miesiąca Wolontariatu 2014 pracownicy UPS z całego świata poświęcą wolny czas, aby wziąć udział w regionalnych wydarzeniach i celebrować wpływ inicjatyw filantropijnych na lokalne społeczności.
   Od 2011 r. firma UPS przepracowała ponad 5,5 mln godzin prac społecznych. Międzynarodowy Miesiąc Wolontariatu pomoże osiągnąć cel, jaki firma postawiła sobie na 2020 rok: 20 milionów godzin prac w społecznościach na całym świecie, w których żyją i pracują UPSers. Więcej informacji o charytatywnych i ochotniczych inicjatywach UPS można znaleźć pod adresem www.UPS.com/Foundation.

Ostatnio zmieniany w środa, 22 październik 2014 11:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe