logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Firma DHL odpowiedzialna społecznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od wielu lat odpowiedzialność społeczna stanowi nieodłączny element kultury korporacyjnej DHL. Firma na całym świecie angażuje się w projekty związane z ochroną środowiska, dostarczaniem pomocy, promowaniem edukacji i wspieraniem wolontariatu pracowników.

   W Polsce firma DHL Express (Poland), należąca do Grupy DP DHL, od dawna aktywnie uczestniczy w realizacji ogólnopolskich projektów prospołecznych i proekologicznych, ściśle współpracując z Fundacją DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi" i przy pełnym zaangażowaniu pracowników. Dzisiaj DHL Express (Poland), to uznany na rynku dostawca usług i rozwiązań logistycznych z olbrzymim kapitałem ludzkim i odpowiednim zapleczem operacyjnym. Licznie reprezentowany zespół DHL realizuje cele biznesowe organizacji, jednocześnie stawiając na najwyższą jakość usług i obsługi. Ale nie tylko. Równocześnie pracownicy uczestniczą w szkoleniach rozwojowych, ułatwiających im samodoskonalenie i osiąganie sukcesów zawodowych. Gros z nich znajduje czas na rozwijanie talentów i umiejętności w innych dziedzinach - poprzez uczestnictwo w inicjatywach wolontariackich.

Wespół w zespół, czyli partnerstwo z wolontariatem pracowniczym
Śledzik pod pierzynką, czekoladowe serduszko, pączki, książka kucharska, dzień z handlowcem, a nawet literacko-kryminalna wycieczka po Warszawie z niesamowitym przewodnikiem, to wszystko można znaleźć wśród przedmiotów zgłaszanych przez pracowników DHL na aukcje charytatywne. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy pracownicy oraz kurierzy. Jedynym kryterium przystąpienia do aukcji, jest zgłoszenie przedmiotów oraz atrakcji wykonanych własnoręcznie. Do świątecznej licytacji, zakończonej w grudniu, wystawiono ogółem 108 przedmiotów. W walentynkowej licytacji wzięło udział 128 przedmiotów. Tego typu akcje mają wymiar ogólnopolski i przeprowadzane są we wszystkich jednostkach organizacyjnych DHL w Polsce.
   Aukcja grudniowa została przeprowadzona wspólnie przez Dział Personalny oraz Fundację DHL Dostrzegamy Innych Ludzi i po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem - udało się wylicytować przedmioty za kwotę ponad 9 tys. złotych. Środki zebrane z licytacji w całości zostały przekazane wybranym instytucjom i ośrodkom, z którymi od lat fundacja współpracuje i które wspiera (Fundacja Gajusz, Fundacja Słonie na Balkonie, Dom Dziecka nr 4 w Warszawie, SOSW w Bogumiłku, Dom Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie). Walentynkowa aukcja, przy wsparciu Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, zorganizowana została na rzecz chorej ośmioletniej dziewczynki, która zmaga się z chorobą autoimmunologiczną. Kwota z aukcji, ponad 4 000 zł, wesprze potrzeby chorej Andżeliki.

- To ważne, odbywające się kilka razy do roku inicjatywy, w których dobrowolnie uczestniczą pracownicy i kurierzy ze wszystkich jednostek organizacyjnych DHL w Polsce. Dzisiaj pomaganie innym przybiera różne formy, także przez pracowników DHL. Dowodem na to są nasze aukcje, niezwykłe pod względem ludzkiej pomysłowości, kreatywności oraz aktywnej i pełnej determinacji postawy wolontariackiej - powiedział Mirosław Olkowicz, kierownik operacyjny regionu (Int) i prezes Fundacji DHL Dostrzegamy Innych Ludzi.

Szanuj zieleń, dbaj o czystość i nie tylko
Kluczowym elementem działalności w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jest propagowanie wśród pracowników idei prospołecznych i proekologicznych. Prezentowane przez organizację podejście pozwoliło na wdrożenie w Polsce do tej pory wielu dogodnych zielonych rozwiązań, takich jak: segregacja odpadów, zamontowanie stojaków na rowery przed wejściami do budynków DHL, wykorzystywanie papierowych kopert wielokrotnego użytku do wymiany korespondencji wewnątrzfirmowej. Ponadto DHL zwiększa świadomość pracowników na temat oszczędzania energii w miejscach pracy, redukcji kosztów druku. W codzienność firmy wpisała się również zbiórka korków i nakrętek.


- Zasób propozycji i pomysłów dotyczących realizacji projektów prospołecznych i ekologicznych jest niewyczerpany. Staramy się do każdego projektu podejść w sposób przemyślany, zanim go wdrożymy. Wspiera nas w tym cała organizacja: nasi pracownicy, fundacja DHL, a także zarząd firmy - podkreśla Marcin Balmas, specjalista ds. audytów OPS Parcel, ze spółki DHL Express (Poland).

   Działalność DHL pokazuje, że duża organizacja również może być przyjaznym miejscem pracy, a wszystkie wdrożenia, których realizacji podejmuje się, są inwestycjami korzystnymi zarówno dla firmy jak i dla pracowników. Ważnym projektem inwestycyjnym była zakończona w styczniu br. modernizacja oświetlenia w warszawskim centrum sortowania, w którym wymieniono oświetlenie na nowoczesną, przyjazną środowisku i oszczędną technologię - LED. Lampy w technologii LED zostały zamontowane również do oświetlenia awaryjnego. Zastosowanie oświetlenia LED pozwoli na zaoszczędzenie ponad 50% energii, a całkowity zwrot inwestycji planowany jest na 4 lata.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 14:21

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj