logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CHEP Polska z tytułem Promotora Ekologii

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

CHEP Polska został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” organizowanego przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Firma została wyróżniona w kategorii „Promotor Ekologii” za opracowanie i wdrożenie narzędzia Kalkulator Środowiskowy oraz korzyści ekologiczne jakie wprowadza system poolingu palet oferowany przez CHEP.

   CHEP - lider w dostarczaniu rozwiązań zarządzania opakowaniami, w tym paletami drewnianymi - wspólnie ze swoimi partnerami biznesowymi od blisko 70 lat wdraża rozwiązania proekologiczne, umożliwiające zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw. Oferowany przez firmę pooling, czyli współużytkowanie wysokiej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów jest strategicznym rozwiązaniem biznesowym, pozwalającym zredukować koszty i poprawić działalność operacyjną. Jednocześnie widocznie przekłada się także na aspekty proekologiczne, m.in. dzięki maksymalnemu wykorzystaniu cyklu życia każdej palety oraz recyklingowi zniszczonych palet. W imieniu firmy nagrodę odebrała Kinga Di Salvo, dyrektor generalny CHEP na Polskę i kraje bałtyckie podczas uroczystej gali 24 marca na Stadionie Narodowym.

 - Większość naszych klientów to firmy, które bardzo świadomie i odpowiedzialnie podchodzą do aspektów środowiskowych. Fakt, że rozwiązania, które oferujemy pozwalają redukować negatywny wpływ na otoczenie, które np. przy ilościach CO2, jakie emitują globalne korporacje naprawdę ma znaczenie, jest dla nich bardzo istotny - podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP w Polsce i krajach bałtyckich.  - Cieszę się, że prezentowana przez nas strategia wdrażania usług, które nie tylko pozwalają klientom maksymalizować zyski czy usprawniać pracę, ale także dbać o środowisko spotyka się po raz kolejny z uznaniem ekspertów.

   Pooling jako element zrównoważonego łańcucha dostaw
Produkcja palet i ich transport wiążą się z emisją do atmosfery CO2. Aby zredukować negatywny wpływ na środowisko CHEP zaopatruje się w drewno tylko z legalnych, certyfikowanych źródeł, ogranicza produkcję palet, przez zastosowanie recyklingu i ponowne użycie tych samych materiałów. Ich elementy, które nie mogą być ponownie użyte zostają wykorzystane jako surowiec przy produkcji płyt wiórowych, ściółki, bądź zostają na opał. Gwoździe CHEP również poddawane są procesowi recyclingu i nie zatruwają środowiska naturalnego. Takie działania pozwalają znacznie zredukować zapotrzebowanie na surowce naturalne oraz zapobiegają ich marnotrawieniu.
   Optymalne rozmieszczenie magazynów CHEP również umożliwia zwiększenie wydajności, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji spalin i zanieczyszczeń powstających podczas transportu. Poprzez precyzyjne planowanie tras, pooling transportowy czy współpracę w zakresie wykorzystania przejazdów klientów firmy tylko w 2012 r. działania firmy pozwoliły na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 1600 ton. Dzięki tym aspektom CHEP jest idealnym partnerem dla tych wszystkich przedsiębiorstw, które w swojej strategii mają wpisany zrównoważony rozwój i minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
   W oparciu o wyniki LCA (Analizy Cyklu Eksploatacyjnego), CHEP udostępnił swoim klientom Kalkulator Środowiskowy - specjalne narzędzie, które mierzy ślad węglowy (bilans emisji związków węgla) w procesie zarządzania paletami. Kalkulator porównuje ilość CO2, generowanego podczas całego cyklu życia palety CHEP oraz jej wpływu na środowisko naturalne w konkretnym łańcuchu dostaw, w odniesieniu do konkurencyjnych rozwiązań paletowych m.in. białych palet wymiennych czy palet jednorazowego użytku.
   Narzędzie CHEP na podstawie danych, takich jak: rozmiar palet, odległości w transporcie, straty w paletach, pochodzenie drewna, a także szeregu innych parametrów, analizuje ślad węglowy danej palety. Dane dotyczące emisji pochodzą z całego cyklu eksploatacji palety - począwszy od wycinki drzew w lesie, po poddanie jej recyklingowi lub produkcji energii z biomasy, a nie tylko z emisji gazów cieplarnianych z centrów serwisowych i transportu CHEP.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 marzec 2015 09:13

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj