Zaloguj się

DHL w gronie „Najbardziej pożądanych pracodawców w 2015 roku w opinii specjalistów i menadżerów"

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Antal w kategorii „Transport, spedycja i logistyka”, DHL zajął wysokie 3. miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców. To wyróżnienie jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

   Badanie Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” już po raz szósty doceniło firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawca, dzięki czemu są wskazywane jako preferowane miejsca pracy. W anonimowym badaniu udział wzięło 3427 specjalistów i menedżerów z całej Polski. Ankietowani wskazali w nim firmy, w których najbardziej chcieliby pracować i wymienili czynniki sprawiające, że dana organizacja jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą.  
   Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dla polskich specjalistów i menedżerów czynnikami wpływającymi na decyzję o zmianie miejsca pracy są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność. Organizatorzy badania podkreślają, że firmy, niezależnie od tego jak długo są na polskim rynku, muszą stale dbać o swój wizerunek w mediach, nie zapominając jednocześnie o pozytywnym odbiorze wśród swoich pracowników, gdyż to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki w oczach potencjalnych kandydatów.
   Wysoka pozycja w badaniu „Najbardziej pożądanych pracodawców 2015” to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji - DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain.

- Za utrzymującą się od lat popularnością marki DHL wśród specjalistów i menedżerów, stoją nasi pracownicy, którzy są jej najlepszą wizytówką i najbardziej rzetelnym źródłem informacji. Jako pracodawca wiemy, że na klimat w organizacji wpływa bardzo wiele czynników - ważna jest umiejętność słuchania ich głosu, umożliwianie wyrażania własnych opinii, tworzenie warunków do rozwoju osobistego i dobra komunikacja interpersonalna. Są to wartości, które na trwałe wpisały się w program naszej polityki personalnej, czyniąc z nas atrakcyjnego pracodawcę - podkreśla Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i komunikacji DHL Parcel, członek zarządu.

   W tegorocznym badaniu ankietowani reprezentowali 9 dyscyplin: logistyka, administracja, HR, finanse i księgowość, inżynieria, IT, prawo, sprzedaż i marketing oraz wyższa kadra zarządzająca. Badanie przeprowadzone zostało w okresie listopada do grudnia 2015. Badanie "Najbardziej Pożądani Pracodawcy" prowadzone co roku przez firmę Antal, prezentuje preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Ostatnio zmieniany w środa, 18 maj 2016 08:13
Zaloguj się by skomentować