Zaloguj się

Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie

Pojedź pociągiem, zabierz ze sobą aparat i pokaż, jak wyglądała Twoja podróż koleją! PKP Intercity zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Z podróży koleją”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i udział w ogólnopolskiej wystawie, która odwiedzi największe dworce kolejowe w Polsce. Konkurs wystartował 25 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

   25 czerwca ruszyła druga edycja konkursu fotograficznego „Z podróży koleją” promującego transport kolejowy, jako komfortowy, atrakcyjny cenowo i przyjazny dla środowiska środek transportu. W tegoroczną edycję akcji zaangażowało się PKP Intercity. Przewoźnik zachęca do dzielenia się fotograficznymi pamiątkami z podróży.

   Jak wziąć udział w konkursie?
Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia, które będzie odpowiadać tematyce podróży koleją. Fotografia może przedstawiać zaobserwowane zjawisko natury przyrodniczej, społecznej, kulturowej lub innej, bądź sytuację zaaranżowaną przez autora zdjęcia, jednak związanej z tematem konkursu.
   W akcji może wziąć udział każdy, kto fotografuje, zarówno osoby zajmujące się fotografią amatorsko, jak i zawodowo. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wybranych zdjęć za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.zpodrozykoleja.pl. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 prace. Fotografie można wysyłać do 31 sierpnia br.

   Rozstrzygnięcie konkursu i atrakcyjne nagrody
Nagrodą za uzyskanie I miejsca w konkursie jest aparat fotograficzny NIKON D7200 wraz z obiektywem 18-105 VR. Poza nagrodą główną w konkursie zostaną przyznane również 2 nagrody specjalne od PKP Intercity i PKP S.A. Aparaty NIKON 1J5 wraz z obiektywami 10-30mm VR PD-ZOOM i 30-110mm VR zostaną przyznane za najlepsze zdjęcia przedstawiające pociąg lub lokomotywę oraz dworzec kolejowy. Organizatorzy przyznają również 9 wyróżnień w postaci voucherów na podróże pociągami PKP Intercity. Dodatkowo, finałowe prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy, która odwiedzi sześć największych dworców kolejowych w Polsce (w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy, Gdyni i Wrocławiu).
   Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi najpóźniej do 12 września 2016 r. Oceny nadesłanych prac dokona jury składające się z przedstawicieli organizatora konkursu - firmą Sandmix, współorganizatorów - PKP Intercity i PKP S.A. i patronów medialnych.


   Regulamin konkursu

Ostatnio zmieniany w środa, 29 czerwiec 2016 09:04
Zaloguj się by skomentować