Zaloguj się

Panattoni największym deweloperem w Europie

Panattoni Europe największym deweloperem powierzchni przemysłowej w Europie wg najnowszego rankingu PropertyEU Magazine - Top Property Developers. Firma zajęła pierwsze miejsce ze względu na ilość dostarczonej na rynek powierzchni w latach 2014-2016. Wynik 2,71 mln m kw. sprawił, że Panattoni Europe jest deweloperem numer 1 w branży nieruchomości przemysłowych w Europie.

    Panattoni Europe potwierdza pozycję lidera. Europejski oddział Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, został uznany za największego dewelopera w Europie w corocznym rankingu magazynu PropertyEU - paneuropejskiego źródła informacji dla profesjonalistów branży rynku nieruchomości komercyjnych. Ranking stanowi zestawienie 10 największych deweloperów ze względu na ilość dostarczonych na rynek projektów w ciągu ostatnich trzech lat. Tegoroczne zestawienie obejmowało lata 2014-2016, a tytuł Top Property Developer przyznany został Panattoni Europe. 
   W ciągu ostatnich trzech lat deweloper zrealizował łącznie 84 projekty o powierzchni 2 710 592 m kw. Niepowtarzalne wyniki Panattoni Europe to efekt rzetelnej i szybkiej reakcji dewelopera na potrzeby rynku zarówno w Polsce oraz Czechach, gdzie firma jest obecna od 2005 roku, jak i w Niemczech. A są nimi przede wszystkim: prężnie rozwijająca się branża e-commerce, o czym świadczą realizowane przez Panattoni największe kontrakty na budowę wielkopowierzchniowych formatów, tzw. big boxów, m.in. dla firmy Amazon w Polsce i w Czechach (5 obiektów o łącznej powierzchni 681 700 m kw., z czego 3 są zakończone, a 2 w realizacji), Decathlon, H&M czy Jago w Niemczech. Duży udział w rynku ma również branża produkcyjna, zwłaszcza sektor motoryzacyjny, a także logistycy świadczący usługi dla wielu sektorów.

- Zajęcie pierwszego miejsca w rankingu Top Property Developers magazynu PropertyEU, zarówno pod względem dostarczonej, jak i planowanej powierzchni, pokazuje że jako deweloper jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty: od niewielkich powierzchni do rekordowych, sięgających 161 500 m kw. w ramach jednego obiektu. A bardzo dobry rok 2016 i początek 2017 stymulowany rozwojem e-commerce i ogólną poprawą kondycji ekonomicznej w Europie, sprawiają, że jest to bardzo dobry czas dla rynku magazynowego pod względem aktywności inwestorów - podkreśla Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni.

   Panattoni Europe od początku działalności w Europie Środkowej dotychczas wybudowało w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 4,7 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a obecnie realizuje w tych krajach blisko 1 mln m kw. Firma wspiera lokalny biznes poprzez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków logistycznych i przemysłowych, również projektów typu build-to-suit, które mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań użytkowników. Na potrzeby rozwoju własnej działalności deweloper zajmuje się również akwizycją gruntów, zabezpieczając tereny pod nowe inwestycje w najbardziej poszukiwanych lokalizacjach. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak: Amazon, Arvato, Coty Cosmetics, General Electric, TNT, DSV, H&M, BSH (Bosch), Carrefour, Kaufland, Tesco, Castorama, Intermarché, Jago, Leroy Merlin, Selgros, ND Logistics, Still, Schenker, Tchibo. Oprócz Polski Panattoni Europe jest także obecny w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i w Rumunii.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 05 czerwiec 2017 10:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe