Zaloguj się

Rozpoczęła się IV edycja Mistrzostw Kadry BHP

Już po raz czwarty specjaliści i pasjonaci tematyki BHP będą mieli okazję zawalczyć o atrakcyjne nagrody i tytuł mistrza. Konkurs, zorganizowany przez Koalicję Bezpieczni w Pracy przy współpracy szkół wyższych, instytucji publicznych i związków pracodawców, to największe ogólnopolskie zawody związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

     Aby wziąć udział w mistrzostwach należy od 7 do 25 maja wypełnić test online na stronie http://bit.ly/Mistrzostwa_Kadry_BHP.

- Z ogromną satysfakcją zauważamy, że Mistrzostwa Kadry BHP z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co przekłada się bezpośrednio na popularyzację zagadnień związanych z bezpieczeństwem w polskich firmach. Od specjalistów zajmujących się BHP wymaga się podnoszenia swoich kwalifikacji i ciągłego aktualizowania wiedzy. Mistrzostwa Kadry BHP są doskonałą okazją, aby to zrobić. Każda osoba związana z tematyką BHP zawodowo lub hobbistycznie, będzie mogła zawalczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Kadry BHP i cenne nagrody. W tym roku dla osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu, a stawiających pierwsze kroki w branży lub chcących pracować jako eksperci zajmujący się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie przygotowaliśmy dodatkową zachętę do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Jest nią możliwość aplikowania na płatny staż w działach BHP firm koalicyjnych - CWS-boco Polska, PW Krystian, LafargeHolcim, TenCate Protective Fabrics, DHL w Polsce, SEKA S.A. i InterCars - mówi Andrzej Smółko, przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, prezes CWS-boco Polska.

   Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy trwa od 7 do 25 maja 2018 r. 50 najlepszych osób przystąpi do kolejnego testu w dniach 7-10 czerwca br. Tegorocznego zwycięzcę poznamy 21 czerwca 2018 r. na Gali IV edycji Mistrzostw Kadry BHP. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, takie jak: smartfon, tablet, kamerka GoPro oraz bony i vouchery na szkolenia i wydarzenia branżowe o łącznej wartości 15 tys. złotych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele koalicjantów i partnerów inicjatywy.

- Chcemy popularyzować ideę bezpieczeństwa w pracy, dlatego zależy nam na jak największej liczbie uczestników. W pierwszym etapie w porównaniu do ubiegłorocznej edycji zrezygnowaliśmy z punktacji ujemnej za nieprawidłowe odpowiedzi. Test jest również nieco łatwiejszy. Wierzymy, że taka rozgrzewka zmotywuje uczestników do pogłębienia swojej wiedzy. 50 osób z najwyższą liczbą punktów ponownie stanie w szranki w drugim etapie, który będzie wymagał już bardziej specjalistycznej wiedzy, większego doświadczenia oraz umiejętności analizy skomplikowanych zagadnień praktycznych. Finaliści zmierzą się z dwudziestoma pytaniami zamkniętymi, a za błędną odpowiedź przewidziane są  punkty ujemne. Dodatkowo, podobnie jak w poprzednim roku, uczestnicy zostaną poproszeni o zaproponowanie rozwiązań problemów z obszaru BHP, przedstawionych w formie pięciu pytań otwartych. Odpowiedzi zostaną poddane ocenie przez Komisję Konkursową, w której skład wchodzą uznani eksperci zajmujący się tematyką BHP - mówi Marek Maszewski, dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A. i przewodniczący Komisji Konkursowej. - Mistrzostwa Kadry BHP na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w branży. Element rywalizacji pozwala docierać do coraz większej liczby osób, co w moim przekonaniu wpływa na wzrost standardów bezpieczeństwa w polskich firmach.

   Konkursowi patronują najważniejsze instytucje państwowe i media branżowe związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wśród nich znajduje się Urząd Dozoru Technicznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Fundacja Forani. Partnerem Mistrzostw jest firma MOVIDA, organizator specjalistycznych konferencji dla profesjonalistów.

   Zmagania uczestników oceniać będzie Komisja Konkursowa w składzie:
• Marek Maszewski, dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., przewodniczący Komisji Konkursowej
• dr Jolanta Łodzińska, adiunkt na WNHIS w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Pomocy i Profilaktyki Społecznej
• prof. UW dr hab. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan
• Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP
• Tadeusz Zając, społeczny doradca prezydenta Pracodawcy RP
• Krzysztof Klarzak, kierownik zespołu BHP i OP Urzędu Dozoru Technicznego
• Irena Sajkowska, główny specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS
• Artur Sobota, kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy
• Krystyna Świder, kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego
• Anna Prędecka, mł. bryg., dr inż., dziekan Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
• Łukasz Włodyga, HSE/BCM and QRA Manager DSC Poland DHL Supply Chain
• Iwona Lis, prezes Fundacji Forani

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 14 maj 2018 08:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe