Zaloguj się

Bałkany 2018 - Podróż dla Innych

Już 7 lipca br. rusza czwarta edycja wyjątkowej rowerowej akcji charytatywnej "Bałkany 2018 - Podróż dla Innych". Aby wesprzeć podopiecznych Fundacji "Jedni Drugim" i Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi", uczestnicy akcji planują przejechać trasę liczącą ponad 1400 km. Tegoroczna "Podróż dla Innych" po raz pierwszy przekroczy granice naszego kraju, a jej trasa będzie przebiegać przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę oraz Albanię i Macedonię.

    W tym roku wyprawa ma na celu pomoc dwojgu podopiecznym:
•  Kubie - 24 lata, z rdzeniowym zanikiem mięśni; fundusze zostaną przeznaczone na samochód przystosowany do transportu wózka inwalidzkiego oraz na niezbędną rehabilitację;
•  Natalii - 7 lat, która po raz drugi zmuszona jest stawić czoła chorobie nowotworowej. Dziewczynka rozpoczęła intensywne leczenie chemioterapeutyczne i kolejny raz znalazła się na oddziale onkologicznym.
   Uczestnikami akcji jest rowerowe trio: Edwin Osiecki, prezes ds. sprzedaży i marketingu DHL Express, Paweł Matczyński, Ambasador Fundacji Jedni Drugim i Stanisław Wojtanek, klient firmy oraz wspomagający ich na całej trasie Michał Fafius, odpowiadający m.in. za komunikację marketingową DHL Express, który zabezpiecza podróż jadąc samochodem.

- Dzięki firmom i osobom prywatnym, które zaangażowały się w "Podróż dla Innych" w ubiegłych latach, wspólnie zrealizowaliśmy założenia dotychczasowej podróży - pomogliśmy ósemce podopiecznych fundacji. Wierzymy, że w tym roku pomożemy kolejnym dwóm osobom. Rok temu udało nam się wspólnie zebrać ponad 58 tys. złotych. Liczymy, że teraz ta kwota będzie jeszcze większa - komentuje Edwin Osiecki.

   W tym roku uczestnicy wyprawy rozpoczną podróż w Bukowinie Tatrzańskiej, pokonując ponad 250 km, by pod wieczór dotrzeć do Egery na Węgrzech. Drugiego dnia swoją trasę zakończą po przejechaniu 246 km w mieście Segedyn (Węgry). Kolejne 230 kilometrów, przekroczenie granicy z Serbią i nocleg w Sabacie. Dalej przejadą 195 kilometrów do Dobroselicy (Serbia), a później 226 kilometrów, by dotrzeć do Albanii, a konkretnie na nocleg w Podgoricy. Po pokonaniu kolejnych 162 kilometrów przenocują w Duressi (Albania). Ostatni dzień wyprawy to 182-kilometrowa podróż do Macedonii i meta w Ochrydzie.
   "Podróż dla Innych" to akcja, która w wyjątkowy, niecodzienny sposób jednoczy ludzi biznesu, by realnie wesprzeć jej podopiecznych. Inicjatywę może wesprzeć każdy chętny. Możliwe jest dokonanie dowolnej wpłaty na konto organizatora lub przekazanie darowizny rzeczowej - każda z nich jest wymiernym wkładem. Aby wesprzeć "Bałkany 2018 - Podróż dla Innych" wystarczy wpłacić dowolną sumę na konto Fundacji DHL z dopiskiem: "Akcja Podróż dla Innych 2018", Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi, Bank CitiHandlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352.
  Tegoroczną akcję wspierają: Signal Iduna, która zapewnia ubezpieczenie uczestników, Galeria Wypieków Lubaszka, która przekaże 1 złotówkę od każdej sprzedanej jagodzianki na terenie Warszawy (10 sklepów) podczas trwania wyprawy. Kolejni sponsorzy to: Mint Media, Budimex, M.B.B. Logistics, Warbud, Velo, Nowy Styl, Agap, Irena Lirene, Kinnarps, Artex, DW GROUP oraz Ford Store Łódź, który zapewnia samochód oraz paliwo na czas wyprawy.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 lipiec 2018 09:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe