Zaloguj się

2018 r. - Rozprzestrzenianie się globalnego wzrostu

Dział Badań Prologis po raz kolejny wziął pod lupę stawki czynszów w nieruchomościach logistycznych i przygotował raport pt. "2018 r.: Rozprzestrzenianie się globalnego wzrostu".

Wnikliwej analizie poddano nie tylko aktualny poziom stawek czynszów na kluczowych rynkach, ale także określono dynamikę ich wzrostu oraz wskazano najgorętsze punkty na magazynowej mapie świata.

Wnioski płynące z raportu napawają optymizmem:
•    w ubiegłym roku w Europie zanotowano najwyższy, od ponad dziesięciu lat, wzrost stawek - czynsze efektywne netto wzrosły aż o 5%; 
•    odnotowano wysoki popyt przy jednoczesnym niskim poziomie pustostanów;
•    zaobserwowano większą gotowość klientów do zapłacenia wyższej ceny za lepszą jakość;
•   analitycy zwracają uwagę na rosnące koszty realizacji inwestycji logistycznych zarówno w kontekście cen gruntów, materiałów budowlanych, wynagrodzeń pracowników, jak i współpracy z podwykonawcami.

Europa zanotowała rekordowy wynik, a jakie są stopy wzrostu czynszów efektywnych na świecie? Jak w tym zestawieniu wypada Polska? Co zachodzące zmiany na rynku oznaczają dla klientów, a co dla inwestorów? Jakie są prognozy na 2019 rok? Odpowiedzi na te pytania i więcej informacji w raporcie "2018 r.: Rozprzestrzenianie się globalnego wzrostu" przygotowanym przez Dział Badań Prologis.

Ostatnio zmieniany w środa, 13 luty 2019 13:17
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe