Zaloguj się

Projekt Mega Airlift firmy Schenker dla Brunei Shell Petroleum

Po raz pierwszy w historii aż trzy helikoptery typu Sikorsky S-92A zostały przetransportowane jednym samolotem Antonov 124 do Brunei. Transport stanowił część umowy na realizację sześciu czarterów dla giganta przemysłu paliwowego Shell.

Pod koniec stycznia Antonov AN-124 - największy samolot transportowy świata używany do celów handlowych - z dostawą trzech nowych helikopterów Sikorsky S-92A, jednego z największych helikopterów produkowanych na świecie, wylądował na lotnisku w królewskiej wojskowej bazie lotniczej w Rimba (Brunei). Dostawa helikopterów dla firmy Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP) została zrealizowana przez Schenker Asia Pacific Oil & Gas Competence Centre i była dużym wyzwaniem technicznym. Choć samoloty AN-124 często przewożą duże cywilne helikoptery, tym razem po raz pierwszy zostały przetransportowane jednocześnie przez jeden samolot AN-124 aż trzy helikoptery Sikorsky S-92A.

Trzy helikoptery S-92A zostały załadowane do luku transportowego samolotu Antonov 124-100 na lotnisku Bradley International w stanie Connecticut przez specjalistów firmy Schenker Inc (USA). Prace przygotowawcze obejmowały rozłożenie i przepakowanie części (takich jak ramiona wirnika) tak aby zmieścić helikoptery w AN-124. Samolot zanim wylądował w Brunei miał międzylądowania w celu uzupełnienia paliwa w Anchorage (stan Alaska) i Chabarowsku (wschodnia Rosja).

Niektóre części helikopterów zostały przetransportowane oddzielnie samolotem transportowym do Singapuru i stamtąd dotarły do Brunei. Wszystkie loty czarterowe samolotami Antonov zostały zrealizowane dzięki Działowi Czarterów firmy Schenker w Niemczech.
- Z uwagi na bardzo wysokie wymagania techniczne tego projektu, potrzebowaliśmy współpracy z kompetentnym dostawcą globalnych usług logistycznych, firmą, która nie tylko rozumie nasze nietypowe wymagania, ale posiada również rozległą ekspertyzę branżową i dysponuje globalną siecią. Zleciliśmy ten czarter firmie Schenker właśnie z uwagi na te kryteria. - stwierdził kapitan Jonathan Phillips, Dyrektor ds. Usług Lotniczych Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 kwiecień 2007 13:49
Zaloguj się by skomentować