logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Strategia PLL LOT do 2012 roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił założenia nowej strategii na lata 2008-2012. Opiera się ona na zwiększeniu efektywności oferty w ramach siedmiu głównych filarów. Spółka planuje m.in. ujednolicenie floty, pozostawienie dwóch marek w Grupie LOT, rozwój połączeń w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz wzrost sprzedaży internetowej do min. 40% w 2012 roku. Zarząd zakłada także upublicznienie spółki na GPW w Warszawie jeszcze w 2008 roku i przekroczenie 200 mln zł zysku netto w 2012 roku.

- Przedstawiona strategia to kamień milowy mojej dotychczasowej pracy w PLL LOT. Jestem przekonany, że przygotowany przez nas program jest najlepszym możliwym planem działania dla LOT-u. Naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie satysfakcjonującej docelowej rentowności, wejście na giełdę i szybko rosnąca liczba pasażerów oraz połączeń – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

Główne założenia strategii „Siedmiu Filarów” PLL LOT:
- Uproszczenie floty - będzie ona zaprojektowana zgodnie z zasadą czterech stref: długodystansowej, krótkodystansowej, regionalnej i krajowej. Każda strefa będzie miała dedykowaną flotę i jeden model w ramach każdego typu samolotu.
- Efektywna sieć połączeń z kluczowych polskich portów lotniczych - stworzenie w Warszawie węzła tranzytowego i wzrost bezpośrednich połączeń ze wszystkich lotnisk regionalnych.
- Znaczne podwyższenie jakości obsługi klienta - wprowadzenie nowoczesnych samolotów, przyspieszenie obsługi naziemnej, ograniczenie opóźnień i odwołań, skrócenie czasu przesiadek.
- Redukcja kosztów operacyjnych, w tym tańsze systemy dystrybucji (Internet) - zwiększenie sprzedaży internetowej do 40% w 2012 roku umożliwi spadek kosztów dystrybucji o 30%.
- Nowoczesny system taryf
- Kultura korporacyjna nastawiona na klienta
- Dwie marki - LOT jako główny filar działania i podstawowe źródło zysku oraz Centralwings jako tani transport powietrzny i alternatywna dla niskokosztowej konkurencji

- Zdecydowanie skupimy się na podniesieniu efektywności i innowacyjności oferty LOT-u, co zaowocuje wzrostem lojalności klientów. Założenia "gościnność z klasą" oraz "oszczędność i efektywność" to kluczowe przesłania, jakim będziemy hołdować. Z przewoźnika narodowego staniemy się przewoźnikiem preferowanym przez klientów latających do i z Polski, z kulturą organizacyjną nastawioną na klienta – dodaje Piotr Siennicki.

LOT planuje uruchomienie połączeń azjatyckich w związku z rozwijającymi się kontaktami gospodarczymi, rosnącymi inwestycjami firm japońskich i koreańskich w Polsce, a także znaczącą emigracją wietnamską do Polski. Spółka przygotowuje się także do obsługi skokowo wzrastającego ruchu lotniczego wynikającego z Euro 2012. Ponadto, wzrośnie liczba połączeń z Warszawy w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz na trasach długodystansowych. Nowością będzie elastyczne zarządzanie pojemnością, dostosowujące liczbę połączeń do sezonowości.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy, obowiązkowy identyfikator dla firm

Nowy, obowiązkowy identyfikator dla firm

Według dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej od 03.01.2018 roku wszystkie podmioty prawne działające na rynkach finansowych...

CHEP testuje ćwierpalety na kółkach w Henderson

CHEP testuje ćwierpalety na kółkach w Henderson

CHEP, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach obsługi łańcucha dostaw, przeprowadziła w firmie Henderson Wholesale...

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

ORLEN Aviation, największy w Polsce operator logistyczny zajmujący się tankowaniem samolotów, inwestuje w rozwój floty...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj