logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Chorwacja w sieci drogowej DHL EUROPLUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL EUROPLUS, międzynarodowa usługa drogowa DHL Express, została poszerzona o kolejne połączenie. Do dotychczasowych krajów europejskich dołączyła Chorwacja. Tym samym DHL EUROPLUS obejmuje już 30 państw. Znacząco poszerzony został też zasięg terytorialny usługi w Rosji. Oba kraje zostały objęte usługą EUROPLUS IMPORT EXPRESS, pozwalającą na wybór opcji płatności za transport (przez odbiorcę lub stronę trzecią), kontrolę odbioru przesyłek oraz całego procesu administracyjnego, który się z tym wiąże.

W ramach usługi drogowej DHL EUROPLUS przesyłki do Chorwacji docierać będą w ciągu 5 dni roboczych. Ponieważ podlegają one odprawie celnej (Chorwacja nie jest członkiem UE), dlatego DHL zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie obsługi celnej. Na przykład klienci mogą skorzystać z opcji wyboru, która strona, odbiorca czy nadawca, pokrywa koszty opłaty celnej. Tak jak jest to w przypadku wszystkich usług DHL Express, dzięki systemowi track&trace klienci mogą śledzić losy swoich przesyłek za pośrednictwem strony internetowej i DHL Contact Center.

Zmiany w ofercie dotyczą także Rosji, która podobnie jak Turcja, do sieci państw obsługiwanych w ramach DHL EUROPLUS dołączyła w październiku 2007 roku. Początkowo usługa dostępna była w rejonie St. Petersburga i Moskwy, teraz jej zasięg został poszerzony o kolejne 13 miast w zarówno europejskiej jak i azjatyckiej części Rosji: Niżny Nowogród, Samarę, Togliatti, Rostów, Krasnodar, Noworosyjsk, Jekaterinnburg, Nowosybirsk, Omsk, Tomsk, Perm, Kazan, N. Chelny.

Rozszerzenie zasięgu usługi DHL EUROPLUS jest odpowiedzią na potrzeby klientów DHL Express i wsparciem prowadzonej przez nich wymiany handlowej i biznesowej. To także kolejny krok w realizacji długofalowego planu ekspansji sieci międzynarodowych połączeń drogowych DHL Express w Europie. W 2007 roku w lutym skrócony został z 3 do 2 dni czas transportu drogowego do Niemiec, głównego partnera handlowego Polski, w maju do sieci połączeń drogowych dołączyły Bułgaria i Rumunia, w październiku Rosja i Turcja, a w grudniu - Grecja.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj