Zaloguj się

Owocna współpraca AXTONE z PKP PLK

AXTONE SA, główny dostawca zderzaków do wagonów towarowych, pasażerskich, lokomotyw oraz pojazdów komunikacji miejskiej, kontynuuje wraz z konsorcjum TENS Sp. z o.o. realizację kontraktu dla PKP PLK w Poznaniu. Umowa dotyczy zabudowy 8 torów kierunkowych w System Automatycznej Regulacji Prędkości Odprzęgów (SARPO), na stacji rozrządowej Poznań - Franowo. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2008 roku.

Rozwiązanie wdrażane przez konsorcjum AXTONE i TENS zdecydowanie wyróżnia się na tle obecnie działających systemów. SARPO charakteryzuje się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto, z uwagi na możliwość precyzyjnego sterowania prędkością odprzęgów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa taboru i przewożonych towarów.

- Cieszymy się, że nasi kontrahenci inwestują w nowoczesność i bezpieczeństwo. Przedłużenie kontraktu na stacji Poznań - Franowo stanowi doskonałą rekomendację naszych produktów. Dzięki tak efektywnej współpracy konsekwentnie umacniamy swoją pozycję w branży kolejowej - powiedział Marcin Kowalczyk, prezes zarządu Grupy AXTONE.
Głównym elementem SARPO jest czynny hamulec torowy montowany na stopie szyny. Służy on do efektywnej regulacji prędkości odprzęgów staczanych z górek rozrządowych. Zautomatyzowana kontrola rozrządu wagonów zapewnia niezawodność, ergonomię, a co najistotniejsze - bezpieczeństwo przewożonych ładunków.

Grupa AXTONE jest również autorem innowacyjnych rozwiązań stosowanych w zderzakach typu Crash. Ich przewagą technologiczną są przede wszystkim znakomite zdolności absorbowania dużych ilości energii. Ponadto, małe gabaryty oraz łatwość w doborze parametrów technicznych umożliwiają ich instalację we wszystkich typach pojazdów szynowych. Zderzaki typu Crash oraz inne rozwiązania związane z technologią pochłaniania energii opracowane przez inżynierów Grupy AXTONE zostaną zaprezentowane w dniach 23-26 września podczas największych targów kolejowych w Europie – Inno Trans Berlin 2008.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 07 sierpień 2008 12:54
Zaloguj się by skomentować