logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

FedEx Express powiększa zasięg dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spółka FedEx Express rozszerzyła zasięg dostaw FedEx International Priority typu Next-Business-Day z Europy do najważniejszych miast Wschodniego Wybrzeża USA. Klienci, którym dotychczas oferowano usługę dostaw w ciągu dwóch dni roboczych mogą obecnie dotrzeć do ponad 3500 kodów pocztowych na kluczowych rynkach Wschodniego Wybrzeża USA już w następnym dniu roboczym. Główną zaletą dostaw typu Next-Business-Day w tym regionie, jest wydłużenie czasu odbioru nawet o sześć godzin.

W ramach nowej usługi FedEx będzie dostarczał przesyłki do takich miast jak Waszyngton, Nowy Jork, Newark, Filadelfia, Boston i Baltimore o godzinie 15 czasu wschodniego, bez dodatkowych opłat. Nowe warunki dostaw będą odtąd stanowiły standard usługi FedEx Express International Priority, co oznacza dodatkową korzyść dla klientów. Z kolei usługa FedEx International Priority Freight obejmuje również przesyłki ciężkie lub wysokogabarytowe z miast tranzytowych Europy.

W Polsce usługa Next-Business-Day w przypadku przesyłek do 68 kg wysyłanych do USA pojawi się po raz pierwszy w ofercie  dla 19.000 stref kodów pocztowych, między innymi w okolicach takich miast jak Szczecin, Katowice, Kraków, Wrocław, Bydgoszcz, Toruń, Białystok i Łódź. Firmy w ponad 9000 regionów pocztowych skorzystają z ulepszonej usługi dostaw w następnym dniu roboczym na Wschodnie Wybrzeże USA.  Klienci z okolic  Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni i Sopotu zyskają wydłużenie czasu odbioru przesyłki nawet do 6 godzin.

Stany Zjednoczone to piąty co do wielkości inwestor w Polsce po Holandii, Niemczech, Francji i Luksemburgu. Do końca 2006 roku firmy amerykańskie zainwestowały w Polsce około 8,6 mld USD. Bilans handlowy między USA a Polską w 2007 roku wyniósł 5,5 mld USD. Wartość eksportu z Polski do USA, w tym części do mebli i silników wysokiej mocy, wyniosła 2,1 mld USD, zaś importu z USA do Polski – 3,5 mld USD.

By wprowadzić ulepszoną usługę FedEx uruchomił nowe transatlantyckie połączenie w kierunku zachodnim, obsługiwane raz dziennie od wtorku do piątku przez samolot MD-11 między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle) a Newarkiem (New Jersey). Segment lotów między Europą a Stanami Zjednoczonymi wpisuje się w realizowane przez FedEx przeloty w kierunku zachodnim dookoła świata. Dzięki temu firma może zaoferować dostęp do kluczowych rynków na całym świecie przy bardzo konkurencyjnych czasach transportu. Firma wprowadziła także nowe loty obsługiwane przez samolot Airbus A310, w tym loty z Barcelony i Budapesztu-Wiednia.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy, obowiązkowy identyfikator dla firm

Nowy, obowiązkowy identyfikator dla firm

Według dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej od 03.01.2018 roku wszystkie podmioty prawne działające na rynkach finansowych...

CHEP testuje ćwierpalety na kółkach w Henderson

CHEP testuje ćwierpalety na kółkach w Henderson

CHEP, globalna firma specjalizująca się w rozwiązaniach obsługi łańcucha dostaw, przeprowadziła w firmie Henderson Wholesale...

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

ORLEN Aviation, największy w Polsce operator logistyczny zajmujący się tankowaniem samolotów, inwestuje w rozwój floty...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj