logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Spółka METRO Group Logistics podpisała umowę z Raben Ukraina

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
METRO Group Logistics Ukraine, działająca na rzecz spółek wchodzących w skład Grupy METRO, podpisała w Kijowie umowę o współpracy na okres trzech lat z firmą logistyczną Raben Ukraina. Pisemne porozumienie stron zawarte zostało w efekcie przeprowadzonego przez MGL przetargu, który rozpisano w pierwszej połowie 2008 roku. Umowa przewiduje rozwój istniejącej platformy przeładunkowej w Dniepropietrowsku, zarządzanej przez Raben Ukraina, oraz otwarcie oddzielnej platformy przeładunkowej w Kijowie.

Platforma licząca 5.000 m kw. i posiadająca możliwości przeładunkowe kilku tysięcy palet dziennie, sklasyfikowana jako magazyn klasy A, jest zlokalizowana w Browarach k. Kijowa. METRO Cash & Carry będzie dodatkowo składować towary na powierzchni 9.000 m kw. w należącym do Raben Ukraina centralnym magazynie klasy A.  Współpraca pomiędzy firmami rozpoczęła się w roku 2006, wraz z założeniem platformy dystrybucyjnej dla produktów świeżych, gwarantującej kontrolowaną temperaturę od +2 do +6 stopni C podczas całego procesu magazynowania i transportu.

W 2007 roku Raben Ukraina wygrała przetarg na budowę oddzielnej platformy przeładunkowej dla METRO Cash & Carry Ukraine w Dniepropietrowsku, liczącej ponad 1.000 m kw. oraz posiadającej możliwości przeładunkowe kilkuset palet dziennie. Aktualnie ponad 50 dostawców METRO Cash & Carry przeładowuje swoje produkty korzystając z tego rozwiązania. Miesięcznie platforma obsługuje, w mniej niż 48 godzin od momentu załadunku, ponad 4.000 palet.

- Doświadczenia wyniesione ze współpracy z Raben Ukraina skłaniają nas do rozszerzenia pełnej sukcesów kooperacji. Z profesjonalnym dostawcą logistycznym możemy zapewnić zsynchronizowane, skonsolidowane i punktualne dostawy. Nacisk zostanie położony przede wszystkim na możliwie jak najlepszą dostępność stocku i zapewnienie wysokiej jakości produktów świeżych. Zoptymalizowany łańcuch chłodniczy przyczyni się do lepszego i wydajniejszego świadczenia usług dla Klientów w obecnie działających 23 sklepach METRO Cash & Carry - mówi Michał Janikowski, Dyrektor Zarządzający MGL Ukraine.   
      
Na mocy nowej umowy Raben Ukraina będzie dostarczać miesięcznie do 45.000 palet, pochodzących od ponad 500 dostawców. Działania te pomogą skonsolidować i ustandaryzować proces dostaw do wszystkich sklepów METRO Cash & Carry które mieszczą się na Ukrainie. Na platformy będą trafiały dokonywane drogą elektroniczną zamówienia, co przyczyni się do przyspieszenia tempa i jakości przetwarzania dostaw.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj