logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni oddaje węzeł drogowy w Mysłowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe oddał węzeł drogowy na trasie S1 w Mysłowicach-Kosztowy. Inwestycja drogowa, o wartości 30 mln złotych, powstała przy jednym z największych centrów logistycznych w Polsce, Panattoni Park Mysłowice. Dzięki inwestycji usprawniony zostanie ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Nowo oddany węzeł powstał w rekordowo krótkim czasie. Budowa ruszyła z początkiem lipca 2008 r., a zakończenie prac nastąpiło w styczniu 2009 r. Tempo realizacji prac wywołało spory entuzjazm okolicznych mieszkańców, którzy nie spodziewali się sfinalizowania projektu w pół roku! Terminowość i  skuteczność jest znakiem firmowym Panattoni, który wszystkie swoje inwestycje realizuje na czas. W ramach inwestycji drogowej deweloper wykonał przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie inwestycji, w tym realizację węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Węzeł usprawni ruch u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Wartość inwestycji drogowej wyniosła ok. 30 mln złotych.

Węzeł dla miasta
Nowy węzeł drogowy jest dużym usprawnieniem dla mieszańców okolicznych dzielnic i całego miasta. Dzięki inwestycji Panattoni mieszkańcy dzielnic Brzezinka oraz Kosztowy będą korzystać z bezkolizyjnego i szybkiego połączenia z drogą S1. Do tej pory do najbliższego zjazdu było około 5 km. Węzeł rozładuje również ruch ciężki, który odbywał się ulicami Kosztowską oraz Brzezińską i był uciążliwy dla mieszkańców. Dzięki nowej inwestycji ruch tirów do okolicznych przedsiębiorstw skierowany zostanie przez węzeł, a nie przez osiedlowe ulice. Mieszkańcy okolicznych dzielnic chwalą również inwestora za zbudowanie ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Kosztowskiej. Dzięki nowemu węzłowi ruch tranzytowy będzie się teraz odbywał płynnie we wszystkich kierunkach. Inwestycja Panattoni poprawi warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Mysłowicach, a także sprawi, że wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna sąsiednich działek.

Powierzchnia dla Klientów
Panattoni Park Mysłowice będzie jednym z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Ogromne centrum, które będzie się składać z 7 budynków, zlokalizowane jest w pobliżu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył 190 500 m kw. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli je zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej.

Pierwsza faza inwestycji, oddana do użytku w listopadzie 2007 r., składała się z 1 hali o powierzchni 20 tys. m kw., którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W drugiej fazie budowy, w której park powiększy się o 45.374 m kw., finalizowane są kolejne 2 budynki: hala D o powierzchni 23.117 m kw. oraz hala C o powierzchni 22.256 m kw. Obie hale będą dostępne w 1 kw. 2009 r. W dalszej kolejności zbudowana zostanie hala G (33.415 m kw.), zaplanowana na II kw. 2009 roku. Oprócz ND Logistics mysłowickie centrum zostało wybrane przez takich dużych klientów jak DPD czy Coca Cola.
Ostatnio zmieniany środa, 14 styczeń 2009 10:30

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj