Zaloguj się

DHL AIR FIRST - czas to pieniądz!

W miarę rosnących potrzeb klientów i zmieniających się tendencji rynkowych rośnie konkurencja cenowa. W odpowiedzi na coraz bardziej wyrównane stawki DHL Global Forwarding proponuje nowatorską na rynku spedycyjnym ofertę skierowaną do przedsiębiorców, dla których kluczowym czynnikiem w prowadzeniu biznesu jest, prócz ceny, czas realizacji zamówienia. DHL AIR FIRST to pierwszy produkt z zakresu frachtu lotniczego, który gwarantuje dostawę w wyznaczonym terminie oraz rabaty lub całkowity zwrot kosztów transportu w przypadku opóźnienia frachtu.

Produkt DHL AIR FIRST został stworzony w odpowiedzi na sygnały z rynku, wśród których najważniejsze były oczekiwania klientów, poszukujących rozwiązań elastycznych i komfortowych, silna konkurencja cenowa wśród spedytorów oraz brak ofert łączących w sobie gwarancję realizacji zamówienia z rekompensatą w przypadku opóźnienia lub niepowodzenia.

- Obejmowanie usługi gwarancją powiązaną ze zwrotem pieniędzy jest często spotykanym rozwiązaniem w innych branżach. Branża spedycyjna jest pod tym względem zupełnie nie odkrytym lądem, który postanowiliśmy zdobyć jako pionierzy. Obecna sytuacja rynkowa jest doskonałym katalizatorem wszelkich innowacyjnych rozwiązań, niestandardowych zachowań, nowego podejścia do klienta i jego oczekiwań.  Dlatego stworzyliśmy usługę DHL AIR FIRST, w której proponujemy wyraźnie określone i szczegółowo sprecyzowane warunki realizacji zamówienia. W przypadku powstania opóźnień zwracamy klientowi pieniądze. Jest to więc znane na innych rynkach rozwiązanie  typu money back guarantee - mówi Piotr Iwaniuk, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

Oferując DHL AIR FIRST firma bierze odpowiedzialność za opóźnienia frachtu wynikające nie tylko z winy DHL Global Forwarding, ale również z tych leżących po stronie współpracujących ze spedytorem podwykonawców. Do tej pory oferty firm spedycyjnych ograniczały się do standardowych gwarancji na realizację zamówienia, w większości przypadków bez realnego pokrycia w przypadku nieterminowej realizacji.

- Dodatkowo, dzięki opcji „money back guarantee”, jako jedyni w branży za każdy dzień zwłoki oferujemy rekompensatę w postaci zwrotu pieniędzy w wysokości proporcjonalnej do opóźnienia terminu dostarczenia przesyłki - precyzuje Piotr Iwaniuk.

Zgodnie z regulaminem usługi DHL AIR FIRST, każdy klient, którego przesyłka spóźni się o jeden dzień, otrzyma od spedytora rabat w wysokości 10% wartości kosztów transportu. Jeśli ładunek nie dotrze w ciągu dwóch dni od upłynięcia terminu, wysokość rabatu wyniesie już 15%. Za kolejne opóźnienia klient otrzyma dalsze rabaty, zaś w przypadku przekroczenia dziesięciu dni w realizacji zamówienia DHL Global Forwarding zwróci klientowi pełne koszty transportu.

Oferta DHL AIR FIRST skierowana jest do firm i przedsiębiorców importujących i eksportujących towary z Azji (Chiny i Hongkong) oraz prowadzących eksport do Ameryki Północnej (USA i Kanada), Ameryki Południowej, Afryki oraz Europy. Usługa nie obejmuje frachtu towarów niebezpiecznych, wymagających kontrolowanej temperatury przewozu oraz towarów strategicznych w rozumieniu odnośnych przepisów.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 wrzesień 2009 17:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe