Zaloguj się

Nowy terminal DHL Express w Wałbrzychu już doręcza przesyłki

DHL Express (Poland) uruchomił nowy terminal w Wałbrzychu. Nowoczesne rozwiązania i technologie oraz automatyzacja procesów sortowania przynoszą wymierne korzyści klientom z całego regionu. Otwarcie terminala to kolejny etap realizacji strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej. Wartość wałbrzyskiej inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln EUR.Nowy terminal DHL Express jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Wałbrzychu. Zbudowany został w ciągu 150 dni roboczych, zgodnie z korporacyjnymi wymogami, obowiązującymi w DHL na całym świecie. Może obsługiwać do 8 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 350% więcej niż poprzedni obiekt. Znaczny wzrost możliwości obsługi zapewniają wdrożone rozwiązania technologiczne, m.in. liczący ponad 65 m, automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 11 bram wyposażonych w rampy hydrauliczne do obsługi samochodów ciężarowych oraz 20 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej to 1530 m kw. Powierzchnia biurowa zajmuje ponad 325 m kw. Otwarcie nowego obiektu przekłada się na wymierne korzyści dla klientów DHL Express. Należy do nich wydłużenie czasu obsługi przez kurierów. Dzięki zautomatyzowaniu procesu sortowania, kurierzy mogą wcześniej rozpocząć dostarczanie przesyłek i później je odbierać. Zastosowanie nowych technologii monitoringu zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłek. Znacznie zwiększy się także liczba przesyłek, które może obsłużyć terminal. Ma to istotne znaczenie w czasie tzw. szczytów paczkowych, np. w okresach przedświątecznych. Kurierzy DHL wyposażeni są w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń odbioru przesyłek i aktualnym statusie przesyłek będących w doręczaniu. Informacje te widoczne są w systemie DHL Express, co pozwala na pełną kontrolę całego procesu transportowego. Klienci mogą sprawdzić status swojej przesyłki na stronie internetowej www.dhl.com.pl lub telefonicznie w Contact Center (042) 6 345 345. Na usprawnienia w obsłudze klientów oraz przyspieszenie procesu transportowego ma wpływ także dogodna lokalizacja terminala. Położony jest on w bezpośrednim sąsiedztwie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz tuż przy drodze krajowej nr 35.

- To, czego oczekują od nas klienci, to szybkość, dokładność i niezawodność. Dzięki profesjonalnemu i zaangażowanemu zespołowi pracowników i kurierów, inwestycjom w modernizację krajowej sieci logistycznej oraz kompleksowej ofercie usług możemy te oczekiwania spełnić - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland). - Uruchomienie nowoczesnego terminala w Wałbrzychu jest kolejnym, ważnym etapem realizacji naszego planu inwestycji. Z jednej strony odpowiadamy na potrzeby biznesowe klientów z tego regionu, z drugiej zwiększamy efektywność obsługi klienta i wydajność operacyjną systemu krajowego.

W ramach realizowanej przez DHL Express strategii proekologicznej GoGreen, w wałbrzyskim terminalu zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. Należą do nich segregacja odpadów, ogrzewanie gazowe oraz system odprowadzania ścieków do miejskiej kanalizacji.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 marzec 2010 09:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe