Zaloguj się

TRANSALLIANCE wyposaży naczepy w nowe urządzenia monitorujące

Do końca 2011 roku, europejska grupa spedycyjna TRANSALLIANCE zainstaluje w 4000 swoich naczep urządzenia monitorujące TX-MAGELLAN GEO dostarczone przez firmę Transics. Integracja z platformą do zarządzania naczepami pozwoli zoptymalizować wykorzystanie parku naczep i przyczyni się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności transportowej.Firma TRANSALLIANCE posiada ponad 60 oddziałów w całej Europie, a jej flota liczy ok. 3 200 pojazdów. Każdy samochód ciężarowy wyposażony jest w komputer pokładowy firmy Transics, który za pośrednictwem Intranetu jest połączony z narzędziami informatycznymi grupy TRANSALLIANCE. Podjęta w 2002 r. decyzja o zintegrowaniu komputerów pokładowych była częścią globalnej strategii firmy, mającej na celu obniżenie kosztów operacyjnych, optymalizację usług i udostępnienie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Kolejnym krokiem w ramach tej strategii jest podjęta przez TRANSALLIANCE decyzja o zakupie platformy do zarządzania naczepami.

Zaufany dostawca
Francuska grupa spedycyjna posiada blisko 4 000 naczep. Do ich obsługi firma często wykorzystuje podwykonawców.

- Niekiedy trudno jest o przejrzystą informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się dana naczepa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest podłączona do ciągnika lub gdy przewozi ją podwykonawca. Z kolei brak takich informacji znacznie utrudnia skuteczne planowanie transportu i efektywne wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów - mówi Alexandre Michel, prezes zarządu TRANSIALLANCE.

Ze względu na udaną dotychczasową współpracę z firmą Transics oraz pozytywne doświadczenia z korzystania z komputerów pokładowych tej firmy, grupa TRANSALLIANCE poprosiła o ofertę na rozwiązania w zakresie zarządzania parkiem naczep. Już po kilku tygodniach testów Alexandre Michel przekonał się, że TX-MAGELLAN GEO jest dokładnie tym, czego potrzeba jego firmie.

Informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym
TX-MAGELLAN GEO to rozwiązanie należące do rodziny TX-MAGELLAN - zestawu autonomicznych narzędzi do zarządzania naczepami, które od kwietnia Transics stopniowo wprowadza na rynek. TX-MAGELLAN GEO, dzięki funkcjom śledzenia i monitorowania, jest w stanie wskazać dokładną lokalizację każdej naczepy, nawet jeśli nie jest ona podłączona do ciągnika. Mając precyzyjne informacje o tym, które naczepy są w trasie, a które są w danej chwili niewykorzystane, dyspozytor może efektywnie wykorzystywać posiadany tabor.

Prosta i szybka instalacja
TX-MAGELLAN GEO to wytrzymałe, autonomiczne urządzenie, które nie wymaga podłączania żadnych elementów dodatkowych. GEO ma własną, niezależną baterię, która zapewnia pracę przez co najmniej 4 lata. Urządzenie może być zainstalowane w sposób dyskretny, a jego montaż trwa zaledwie kilka minut.

- Naturalnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o zwrocie z inwestycji, ale jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to pozwoli nam ograniczyć koszty i pracować wydajniej. Precyzyjne wskazanie lokalizacji naszych naczep pozwoli nam zoptymalizować wykorzystanie każdego pojazdu i zwiększy naszą elastyczność. Dzięki temu jakość naszych usług będzie jeszcze wyższa - dodał Alexandre Michel.Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe