Zaloguj się

Transport miejski od kuchni

Poznań przygotowuje się do Euro 2012. Remonty w kluczowych węzłach komunikacyjnych miasta, znacząco utrudniają mieszkańcom przemieszczanie się na co dzień. Alternatywą dla stania w korkach jest komunikacja miejska. Wyższa Szkoła Logistyki w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” (WMW) zaprezentowała film dydaktyczny odkrywający tajniki planowania ruchu miejskiego.- Celem tego filmu nie jest pokazanie zmian komunikacyjnych w związku z remontami Euro 2012, ale ukazanie transportu miejskiego na co dzień - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - W obliczu ostatnich zmian w obrębie komunikacji, znajomość tych zagadnień jest ciekawa nie tylko dla studentów i uczniów kształcących się w zawodach logistycznych, ale praktycznie dla każdego użytkownika ruchu miejskiego. Warto bowiem zobaczyć jak od kuchni wygląda komunikacja miejska oraz jak wiele robi się w Poznaniu, aby ją unowocześnić, a co za tym idzie ułatwiać życie mieszkańcom.

Film zrealizowano w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Celem tego projektu jest tworzenie platformy komunikacji, usprawnienie przepływu informacji, skonfrontowanie oczekiwań przyszłych pracodawców z istniejącymi programami nauczania oraz stworzenie pomocy dydaktycznych, mających wspierać zmiany w procesie edukacji logistycznej. Film o transporcie miejskim jest pierwszym z dziesięciu powstających filmów dydaktycznych. Został on zrealizowany przy współpracy z MPK Poznań oraz ZTM w Poznaniu - dzięki ogromnej otwartości przedstawicieli obu przedsiębiorstw i udostępnieniu wszystkich obiektów oraz pojazdów do dyspozycji ekipy filmowej.

- Z dużym entuzjazmem podeszliśmy do propozycji Wyższej Szkoły Logistyki dotyczącej współpracy przy filmie dydaktycznym realizowanym w ramach projektu "Wielkopolska musi wiedzieć" - mówi Iwona Cieślik, kierownik Biura Promocji MPK. - Taka współpraca znakomicie wpisuje się w naszą strategię i jest dla nas bardzo cenna. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że dzieląc się naszym doświadczeniem przy tego typu przedsięwzięciach tworzymy wykwalifikowaną kadrę, która w przyszłości zasili nasze szeregi.

- Cieszymy się, że nasz udział w programie pomoże przyszłym studentom w zrozumieniu obecnych trendów w organizacji komunikacji publicznej, a w przyszłości być może poskutkuje napływem odpowiednio wykwalifikowanego personelu - mówi Tomasz Gieżyński, zastępca dyrektora z ZTM Poznań.Ostatnio zmieniany w środa, 21 wrzesień 2011 15:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe