logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SUUS Fresh - nowa oferta transportu w temperaturze kontrolowanej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma logistyczna ROHLIG SUUS Logistics wprowadziła nowy produkt na rynek - SUUS Fresh. Usługa dedykowana jest dla producentów artykułów żywnościowych i nieżywnościowych jak również surowców i półproduktów wymagających warunków kontrolowanej temperatury w trakcie transportu.Usługa SUUS Fresh obejmuje realizację całopojazdowych przewozów drogowych w warunkach temperatury kontrolowanej od -22ºC do +20ºC, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym. Operator dysponuje specjalistycznym taborem spełniającym wymogi techniczne i formalne, jak również gwarantuje klientom profesjonalną obsługę doświadczonego zespołu specjalistów.

- Naszą usługę kierujemy do producentów żywności i artykułów nieżywnościowych oraz dostawców półproduktów czy surowców, którzy potrzebują przewozu i konsolidacji ładunków kilku nadawców do jednego odbiorcy, lub też transportu towarów pochodzących od jednego nadawcy do kilku odbiorców zlokalizowanych w tym samym rejonie. Ponadto usługa SUUS Fresh odpowiada na potrzeby międzynarodowych sieci handlowych, które codziennie przerzucają towary ze swoich magazynów centralnych do punktów sprzedaży detalicznej - powiedział Bogumił Baron, Project Team Manager w ROHLIG SUUS Logistics.

Usługa SUUS Fresh powstała w oparciu o szerokie kompetencje ROHLIG SUUS w realizacji przewozów całopojazdowych. Produkt dedykowany jest dla branży spożywczej jak również innych branż, które wymagają transportu w temperaturze kontrolowanej, na przykład chemii budowlanej lub farmaceutyków.

- Przez 3 ostatnie lata budowaliśmy i umacnialiśmy swoją pozycję na rynku przewozów całopojazdowych krajowych, stając się jednocześnie jednym z liderów w przewozach ładunków neutralnych. Teraz czas na kolejny ruch. Podjęliśmy decyzję strategiczną o powstaniu nowej linii produktowej, jaką są przewozy w temperaturze kontrolowanej SUUS Fresh. Uznaliśmy, że potencjał rynku jest na tyle duży, iż jego potrzeby nie są zaspakajane przez obecnych operatorów. Struktura naszej firmy pokrywająca zasięgiem całą Polskę, wyraźne kompetencje organizacji w tym zakresie oraz stale rosnący wolumen przesyłek, kreowany przez potrzeby naszych klientów, to solidne podstawy do rozwoju nowego produktu - mówi Arkadiusz Andruch, dyrektor przewozów całopojazdowych w ROHLIG SUUS Logistics.

W przyszłości firma planuje rozwój usługi SUUS Fresh o realizację dostaw w systemie dystrybucji drobnicowej.


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2011 13:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj