logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"Grasz o staż" z UPS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma UPS dołączyła do programu „Grasz o staż”, realizowanego pod patronatem PricewaterhouseCoopers oraz Gazety Wyborczej.Przedsięwzięcie umożliwia młodym ludziom wkraczającym w świat pracy zawodowej odbycie praktyk w renomowanych przedsiębiorstwach lub organizacjach.
   Firma UPS oficjalnie dołączyła do projektu na początku lutego 2012. W ramach programu, studenci oraz absolwenci kierunków związanych z logistyką i spedycją, ubiegali się o staż w tej firmie. Organizatorzy otrzymali niemal 2400 aplikacji stażowych skierowanych do wszystkich fundatorów praktyk. Spośród kandydatur zgłoszonych do UPS wybrany zostanie jeden stażysta. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 13 czerwca 2012 roku w Warszawie.

 - Pragniemy zapewnić laureatowi konkursu możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej zdobytej na uczelni z praktyką w działalności logistycznej. Wybrany przez nas stażysta będzie miał szansę zdobyć doświadczenie w środowisku, jakim jest korporacja oraz poznać specyfikę działalności UPS w obszarze biznesu - mówi Magdalena Blechoska, dyrektor personalny w firmie UPS.

Od samego początku, laureat będzie miał możliwość bezpośredniej obserwacji i aktywnego uczestnictwa w działaniach złożonej sieci operacyjnej, w ramach której UPS dostarcza przesyłki z punktu A do punktu B na całym świecie. Stażysta dowie się również, jakie są zasady funkcjonowania sortowni i jednostek operacyjnych; a także w jaki sposób firma UPS funkcjonuje w środowisku międzynarodowym. Drugi etap obejmować będzie pracę w wyspecjalizowanej jednostce zajmującej się organizowaniem przewozu towarów za pośrednictwem frachtu morskiego.

- Naszym zamierzeniem jest zaprezentowanie laureatowi holistycznej wizji prowadzonych przez nas działań. Częścią pracy w obszarze logistyki jest umiejętność planowania złożonych procesów, a także przewidywania i reagowania na zmieniające się trendy. Jest to niezwykle istotne w procesie poznawania wszystkich aspektów prowadzonego biznesu - dodała Magdalena Blechoska.

Kandydat na stażystę, powinien posiadać wykształcenie kierunkowe, podstawową wiedzę z zakresu logistyki, w tym głównie w dziedzinie frachtu morskiego. Powinien również odznaczać się cechami, które UPS uważa za niezbędne w branży logistycznej.

- Zmysł profesjonalnej obsługi klienta powinien stanowić kluczowy czynnik w przypadku osób szukających pracy w UPS - powiedziała Magdalena Blechoska. - Dodatkowo, kandydat pragnący pracować w naszej firmie, powinien być otwarty na nowe wyzwania i poszerzanie wiedzy. Istotne są również umiejętności pracy w zespole, sumienność, zdyscyplinowanie, aktywność, a także chęć nieustannego poszukiwania nowych zakresów rozwoju zawodowego i doskonalenia procesów.

Jako firma świadcząca usługi, UPS uważa, że to ludzie są najlepszymi zasobami przedsiębiorstw, a stały rozwój pracowników jest częścią kultury organizacyjnej i strategii działań. Polityka firmy opiera się na rekrutacji wewnętrznej, a na stanowiska managerskie mianowani są zazwyczaj pracownicy zatrudnieni w UPS. W wielu przypadkach, senior managerowie rozpoczynali pracę w firmie od najniższych szczebli, bardzo często jeszcze podczas studiów.


 
Ostatnio zmieniany piątek, 20 kwiecień 2012 08:59

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj