logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Jedna z największych w tym roku integracji na czeskim rynku logistycznym zakończona

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

1 maja 2012 roku zakończono proces integracji operatorów logistycznych: Raben Logistics Czech a.s., Transkam-Logistik, spol. s r.o. oraz Raben Trans European Czech s.r.o. (dawniej Wincanton Czech Republic s.r.o.). Połączone przedsiębiorstwa utworzyły jedną spółkę, która znajduje się wśród największych dostawców usług logistycznych na terenie tego kraju. Nowa firma działa pod nazwą Raben Logistics Czech s.r.o.


- Uczymy się na naszych doświadczeniach i zanim podejmiemy decyzję o przejęciu firmy, bierzemy pod uwagę wiele aspektów - dopasowanie produktów, kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa, jego pozycję na rynku, rentowność oraz sposób zarządzania. Integracja spółek jest kluczowym procesem. Dopiero po osiągnięciu standardów obowiązujących w naszej Grupie, jesteśmy gotowi na dalszy wzrost organiczny - wyjaśnia Ewald Raben, CEO Grupy.

Grupa Raben weszła na rynek czeski w roku 2008 kupując 60% udziałów operatora logistycznego Setto, który działał na rynkach w Czechach i Słowacji od roku 1990. W roku 2009 Grupa nabyła pozostałe 40% udziałów i została pełnym właścicielem spółki. Następnie, w roku 2010, dokonano zakupu spółki Transkam, jednego z wiodących przedsiębiorstw oferującego usługi logistyczne dla produktów spożywczych na rynkach w Czechach i Słowacji. Ostatnim etapem było przejęcie firmy Wincanton, co miało miejsce nie tylko na terenie Republiki Czeskiej, ale również na Słowacji, Węgrzech, w Polsce oraz Niemczech, gdzie w ramach tej transakcji przejęto sieć dystrybucji drogowej.
   Nowa spółka, Raben Logistics Czech s.r.o., dysponuje ponad 70 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a jej oddziały zlokalizowane są w miejscowościach Hořovice, Hostivice, Kralupy nad Wełtawą, Jažlovice, Hradešín, Hradec Kralowe, Brno, Olomouc oraz w Ostrawie.

- Fuzja to nie tylko formalne połączenie trzech czeskich spółek należących do Grupy Raben, ale również bardzie efektywne operacje, głównie za sprawą większej ilości oddziałów, regularnych połączeń krajowych, międzynarodowych oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Teraz nasi Klienci będą mieli dostęp do pełnego zakresu usług na europejskim poziomie - mówi Roman Macháček, dyrektor generalny spółek Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia.


Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2012 14:42

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj