logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa GEFCO otwiera oddział w Bułgarii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO otwiera oddział w Sofii, stolicy Bułgarii, wzmacniając tym samym swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu, Bułgaria stanowi pomost pomiędzy Europą Zachodnią, Turcją i Bliskim Wschodem, ułatwiając przepływy logistyczne dla sektora Automotive w Europie. Na czele GEFCO Bułgaria stanie Aleksander Raczyński.

Utworzony w grudniu 2011 roku oddział GEFCO Bułgaria świadczy już szeroką gamę usług, w szczególności w zakresie logistyki Automotive. Filia bardzo szybko otworzyła centrum samochodowe w Lozen, na południowy wschód od Sofii, gdzie pojazdy są grupowane przed dystrybucją. Pierwszą umowę oddział podpisał ze spółką Sophia France Auto (SFA), oficjalnym importerem marki Peugeot w Bułgarii. Jako wyłączny partner w zakresie logistyki pojazdów zarządzanych przez SFA, GEFCO Bułgaria realizuje ich dystrybucję na lokalnym rynku. Do nowych klientów oddziału zaliczają się również dealerzy marek  Citroën, Volkswagen i General Motors.

Docelowo GEFCO Bułgaria planuje włączyć do oferty usługi transportu Overseas (morskiego i lotniczego), między innymi pomiędzy Bułgarią a Bliskim i Dalekim Wschodem.

- GEFCO Bułgaria, położone pomiędzy oddziałami w Rumunii i Turcji, pozwala na bliską współpracę pomiędzy tymi krajami i sprzyja wymianie handlowej z Europą - wyjaśnia Aleksander Raczyński.

GEFCO jest dziś obecne w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie.

Na początku kwietnia GEFCO Bułgaria i GEFCO Niemcy wspólnie uruchomiły nową linię transportu drobnicowego pomiędzy Sofią a Stuttgartem. Firma BASF, będąca już klientem oddziału w Niemczech, jako pierwsza korzysta z tego nowego, cotygodniowego połączenia. Transport produktów zajmuje 4 dni, a ich dystrybucja na rynku krajowym - 24 godziny. Przepływy realizowane są w temperaturze kontrolowanej i w pełni odpowiadają wymaganiom europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

- Rynek usług transportowych i logistycznych w Bułgarii jest bardzo dynamiczny i oferuje duży potencjał rozwoju - twierdzi Aleksander Raczyński. - Planujemy szybkie poszerzenie naszej działalności oraz portfolio klientów poprzez oferowanie im naszego know-how w zakresie obsługi logistycznej dla branży elektronicznej, towarów konsumpcyjnych i urządzeń przemysłowych. Mamy też zamiar wzmocnić nasze relacje z małymi przewoźnikami w Bułgarii, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju na rynku lokalnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 maj 2012 10:04

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj