logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS pomaga organizacji UNICEF

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sytuacji, gdy problem niedożywienia w regionie Sahel (Afryka Zachodnia i Środkowa) osiąga alarmujący poziom, dotykając co najmniej milion dzieci, do działania włączyła się firma UPS - partner organizacji UNICEF. UPS zapewnił pierwszy w tym roku powietrzny transport środków ratujących życie przygotowanych przez UNICEF, które trafiły do Mauretanii.

Samolot UPS, który wyruszył z lotniska w Kolonii w Niemczech w drugiej połowie kwietnia, przewiózł na pokładzie ponad 46 ton najpilniejszej pomocy humanitarnej przygotowanej przez UNICEF. Zawierała ona żywność, materiały zdrowotne, edukacyjne, wodę, urządzenia sanitarne i środki higieniczne. Firma UPS, współpracując z UNICEF, sprawnie skoordynowała transport pomocy humanitarnej z różnych lokalizacji - w tym z centrów UNICEF w Kopenhadze, w Madrycie, w Lier i Tuluzie. Ostatecznie wszystkie środki trafiły do Mauretanii 22 kwietnia 2012 r. Wykorzystanie transportu lotniczego radykalnie skraca czas realizacji dostaw do społeczności dotkniętych problemem.

- UPS rozumie, że podczas kryzysów humanitarnych szybka realizacja dostaw jest podstawową kwestią i może stanowić kluczową różnicę w sprawie życia lub śmierci - powiedziała Caryl Stern, prezes i dyrektor generalna U.S. Fund for UNICEF. - Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że firma UPS po raz kolejny zaoferowała swoją wiedzę i usługi, tym razem pomagając UNICEF zrealizować dostawę środków ratujących życie milionom zagrożonych dzieci w regionie Sahel. Doceniamy również stałe wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

UPS konsekwentnie wspiera działania przygotowawcze i pomoc niesioną przez UNICEF. W styczniu 2010 r., po niszczycielskim trzęsieniu ziemi na Haiti, firma zaoferowała pomoc wolontariuszy, specjalistów od logistyki oraz usługi transportowe. W listopadzie 2011 r. firma zapewniła przelot czarterowy, w ramach którego przewieziono z Kopenhagi do Nairobi 24 tony niezbędnych środków dla dzieci dotkniętych suszą na Półwyspie Somalijskim. 

- Logistyka odgrywa istotną rolę w przypadku pojawienia się kryzysu humanitarnego. Z tego względu UPS od lat dzieli się swoim doświadczeniem, zapewniając niezbędne wsparcie logistyczne w obszarach dotkniętych chorobami, suszą i innymi katastrofami - powiedział Dan Brutto, prezes UPS International oraz członek Rady Dyrektorów U.S. Fund for UNICEF. - Niedawno zakończyliśmy transport szczepionek przeciw grypie z USA do Laosu w warunkach kontrolowanej temperatury. Susza w regionie Sahel zagraża milionom ludzkich istnień. UPS jest dumny ze współpracy z partnerami z UNICEF, w ramach której dostarczamy na czas środki ratujące życie ludziom w Zachodniej i Centralnej Afryce.

Szacuje się, że susza w regionie Sahel dotknęła 15 milionów osób w ośmiu państwach, takich jak Burkina Faso, Czad, Mali, Mauretania, Niger, północny Kamerun, Nigeria i Senegal. UNICEF potrzebuje ponad 60 mln USD na natychmiastowe akcje ratunkowe, ratujące życie dzieci i zapobiegające rozwojowi katastrofy humanitarnej. Ostatnio wizytę w tym regionie odbył Anthony Lake - dyrektor wykonawczy UNICEF, który wezwał do pilnego nasilenia działań humanitarnych w celu zakończenia kryzysu. Kobiety i dzieci w regionie Sahel cierpią z powodu wielu zagrożeń - słabych zbiorów spowodowanych suszą, wysokich cen żywności oraz zamieszek w niektórych częściach regionu. W związku z niedawnymi niepokojami w Mali około 200 tys. osób zostało przeniesionych do sąsiadujących państw, w tym do Mauretanii, pogłębiając panujący tam kryzys głodu. W styczniu i lutym dziesiątki tysięcy dzieci leczono z ciężkiego, ostrego niedożywienia w centrach rehabilitacji odżywczej. Zapełniają się one wraz z nastaniem „chudego sezonu”, czyli okresu między zbiorami. Jest to tradycyjnie najgorsza pora roku, podczas której trudności są potęgowane przez nieprzyjazne otoczenie i skomplikowaną logistykę.

Ostatnio zmieniany środa, 30 maj 2012 08:00

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj