logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express stawia na bezpieczeństwo przesyłek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express (Poland) stawia na bezpieczeństwo procesu obsługi przesyłek. Warszawski oddział DHL Express, jako pierwszy z firm kurierskich na Lotnisku Chopina, otrzymał status zarejestrowanego agenta. We wszystkich gatewayach lotniczych i drogowych w Polsce montowany jest najnowocześniejszy system skanujący przesyłki.

Zarejestrowany agent dla warszawskiego gatewaya DHL Express
Warszawski gateway DHL Express otrzymał status zarejestrowanego agenta, przyznawany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Tym samym spełnił restrykcyjne wymagania unijne dotyczące wprowadzenia w życie wspólnych norm ochrony lotnictwa cywilnego oraz międzynarodowe wymogi służb i władz w dziedzinie bezpieczeństwa.
   Posiadanie statusu zarejestrowanego agenta przekłada się na konkretne korzyści zarówno dla klientów DHL Express, wysyłających międzynarodowe przesyłki ekspresowe, jak i dla firmy. Do najważniejszych należy przyspieszenie procesu obsługi ładunku przesyłek międzynarodowych, na co pozwala możliwość zwolnienia z dodatkowej kontroli bezpieczeństwa ładunków pochodzących od podmiotów uczestniczących w tzw. bezpiecznym łańcuchu dostaw, czyli znany nadawca - DHL Express jako zarejestrowany agent.
Przyznanie statusu poprzedziły wielomiesięczne prace, prowadzone przez grupę projektową DHL Express. Zgodnie z regulacjami prawnymi zespół odpowiadał za przygotowania proceduralne oraz przeprowadzenie szeregu szkoleń dla pracowników terminali lotniczych. Jako jedyna firma z branży w Polsce DHL Express zakupił zaawansowany technologicznie sprzęt do wykrywania materiałów / towarów niebezpiecznych. Podpisana też została umowa z firmą ochrony posiadającą status SUFO (Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej), która przeprowadza czynności kontrolne. Wszystkie te działania pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w DHL Express.   

Status zarejestrowanego agenta
, wymagany przez Prawo Lotnicze, obliguje firmy do zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa w kwestii przewozu i odprawy przesyłek lotniczych. Jego otrzymanie jest zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 300/2008 z 11.03.2008 w sprawie wspólnych zasad ochrony lotnictwa cywilnego. Polska została zobowiązana do wdrożenia tego projektu. Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie i zapewnia, że firma, której został przyznany, spełnia bardzo wysokie wymagania, co do poziomu bezpieczeństwa dla przesyłek oraz personelu i podwykonawców.

Superczułe skanery w gatewayach
W ramach światowego projektu DHL Express, we wszystkich lotniczych i drogowych gatewayach w Polsce instalowane są nowe skanery cargo do prześwietlania przesyłek. To najbardziej nowoczesne urządzenia tego typu w Polsce, dostosowane do rygorystycznych światowych norm bezpieczeństwa dot. transportu towaru cargo.
   Skaner składa się z 2 generatorów rentgenowskich, które umożliwiają prześwietlenie przesyłek o różnych gabarytach - od niewielkich i lekkich kopert po palety i przesyłki ponadgabarytowe. Niezwykle wysoka czułość urządzenia umożliwia prześwietlenie płytki stalowej o grubości 28 mm. Dzięki wykorzystaniu technologii dwuwidokowej urządzenie prześwietla przesyłki zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, dzięki czemu nie trzeba ich przekładać i ponownie prześwietlać. Na wejściu i wyjściu urządzenia znajduje się taśma lub rolki. W przypadku paczek standardowych o maksymalnych wymiarach 100x100 cm rozładowana paczka układana jest na taśmociągu, za pośrednictwem którego trafia do skanera, gdzie jest skanowana bez konieczności ręcznej obsługi. W przypadku palet lub przesyłek ponadgabarytowych załadunek odbywa się przy pomocy wózka widłowego. Są to istotne ułatwienia, które znacząco przyspieszają sam proces obsługi, zwłaszcza w przypadku przesyłek wielkogabarytowych. Zastosowane nowoczesne technologie pozwalają na korekcję obrazu podczas analizy zawartości prześwietlanej przesyłki (m.in. baza danych kształtów niebezpiecznych przedmiotów, ponad 60-krotne powiększenie obrazu). Skanery spełniają normy ISO 9001:2000 oraz posiadają europejskie i amerykańskie certyfikaty (European Civil Aviation Conference - ECAC, the U.S. Transportation Security Administration - TSA).
   Wszystkie przesyłki eksportowe przed procesowaniem w sieci DHL są kontrolowane, jeśli chodzi o zgodność z normami bezpieczeństwa dla transportu lotniczego. Wykorzystanie najnowocześniejszego typu skanera pozwala na szybkie wykrycie przesyłek, których zawartość nie jest zgodna z normami bezpieczeństwa wyznaczonymi przez standardy DHL i międzynarodowe regulacje prawne. Instalacja nowoczesnych urządzeń do prześwietlania we wszystkich lokalizacjach DHL Express na świecie zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłek w lotniczym procesie transportowym.

- W DHL Express kwestie bezpieczeństwa odgrywają niezwykle istotną rolę. Nasza sieć lotnicza obejmuje 220 krajów na całym świecie, obsługujemy ponad 500 lotnisk. Bierzemy odpowiedzialność za każdą przesyłkę, która jest nam powierzana przez klientów na całym świecie. Stąd przez cały czas pracujemy nad wdrażaniem systemów i procedur, dzięki którym możemy zrealizować ten cel. Status zarejestrowanego agenta, instalacja najnowocześniejszych systemów skanujących to potwierdzenie naszej gotowości do działań w tym obszarze - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2012 10:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj