logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Przesyłka paletowa Poczty Polskiej - krótsze terminy realizacji i nowe usługi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Krótsze terminy realizacji i nowe usługi dodatkowe - takie zmiany wprowadziła Poczta Polska dla klientów usługi Przesyłka Paletowa.

Od czerwca Poczta Polska wprowadziła zmiany w cenniku dla klientów korzystających z usługi Przesyłka Paletowa. Nowy cennik jest korzystny dla przewozów drobnicowych i częściowych, a także przewozów na krótszych odległościach do 150 km. Konkurencyjna jest również oferta w obszarze przewozów całopojazdowych.
   Poczta skróciła terminy wykonywania przewozów. Przesyłki dostarczane będą następnego dnia po nadaniu. Klienci, którzy podpiszą z Pocztą Polską umowę, mogą skorzystać z usług dodatkowych. Firma oferuje usługę zwrotu do nadawcy, potwierdzonych przez adresata, dokumentów (ROD); a także wymianę i zwrot palet EUR. Adresat o nadaniu i planowanym terminie dostawy zostanie poinformowany sms-em. Klienci mogą także dokupić opcjonalnie ubezpieczenie cargo.
   Każdy klient podpisujący z Pocztą Polską umowę długookresową może liczyć na indywidualne warunki współpracy, w tym specjalne warunki cenowe uzależnione od geografii dostaw, liczby palet i częstotliwości nadań.
    Do realizacji usługi Poczta Polska wykorzystuje własną, rozbudowaną infrastrukturę, w tym platformy logistyczne: 14 głównych i 21 pomocniczych rozmieszczonych regularnie na terenie całego kraju. Realizacja usługi odbywa się za pośrednictwem 58 jednostek terenowych. Flota pojazdów, którą dysponuje Poczta liczy około 5000 samochodów o tonażu od 0,5 t do 24 t umożliwiając regularne, stałe połączenia między platformami.
   W portfolio klientów PP znajdują się zarówno stali nadawcy - regularnie korzystający z usług operatora w oparciu o długoterminowe umowy, jak i firmy sporadycznie wysyłające ładunki. Dominujące branże w obsłudze logistycznej to branża przemysłowa i produkcyjna: papiernicza (drukarnie i produkcja opakowań papierowych), metalurgiczna (półfabrykaty i podzespoły metalowe), spożywcza (słodycze, dodatki do żywności).
Strategia Poczty Polskiej do 2015 roku zakłada wzrost przychodów z usług paczkowo - kurierskich, bankowo - ubezpieczeniowych, a także z usług logistycznych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 lipiec 2012 10:09

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj