logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

MyDHL - nowy portal dla klientów DHL Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, lider na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, uruchomił portal MyDHL, dostępny na www.dhl.com/mydhl. Dzięki nowemu rozwiązaniu, ułatwiającemu obsługę międzynarodowych przesyłek importowych i eksportowych, DHL pomaga klientom szybko i łatwo połączyć się z kontrahentami na całym świecie.

Jeden login i szybki dostęp do usług sprawia, że MyDHL jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Logując się, użytkownicy uzyskują szybki dostęp do szeregu narzędzi elektronicznych DHL Express, w tym:

DHL WebShipping – wygodne i kompleksowe rozwiązanie online, które pozwala klientom na drukowanie etykiet, zaplanowanie odbiorów przesyłek przez kurierów, tworzenie bazy adresowej, śledzenie losów przesyłek i zarządzanie międzynarodowym procesem obsługi przesyłek. Przynosi korzyści w postaci zmniejszenia „papierkowej roboty” oraz oszczędności czasu i pieniędzy.

DHL ProView – internetowe narzędzie do monitorowania przesyłek międzynarodowych, z funkcją automatycznego powiadamiania emailem lub sms-em o statusie przesyłki w czasie rzeczywistym, odbiorze i doręczeniu oraz przebiegu procesu transportowego.

DHL Import Express Online – aplikacja internetowa pozwalająca klientom na szybkie i bezpieczne przygotowanie i zarządzanie procesem importowym.

Korzystając z MyDHL, klienci mogą m.in. zarządzać bazą danych użytkowników i kontaktów, zakładać nowe konta, przygotować harmonogram odbiorów przesyłek, śledzić losy przesyłek - wszystko w ramach jednej aplikacji. Wcześniej ustalone preferencje i automatyczne aktualizacje sprawiają, że MyDHL pomaga skrócić czas poświęcony na wykonywanie rutynowych obowiązków w trakcie przygotowania przesyłek do transportu. Z mniejszą liczbą kliknięć i haseł do zapamiętania oraz przyjaznym dla użytkownika procesem rejestracji, nowy portal jest jednym z przykładów tego jak DHL dąży do uproszenia procesu obsługi przesyłek przez swoich klientów.
   MyDHL jest dostępny w ramach globalnej platformy DHL.com używanej w ponad 140 krajach na świecie. Stanowi ona źródło pożytecznych informacji, ułatwiających eksporterom i importerom poruszanie się po międzynarodowych przepisach i zagadnieniach celnych oraz szukanie nowych możliwości rozwoju biznesu. Szczególnie dotyczy to małych i średnich przedsiębiorstw, które korzystając z portalu, mogą zmniejszyć ilość „papierkowej roboty”, oszczędzić czas, a dzięki globalnej sieci DHL dotrzeć do nowych rynków.

- Nowy portal MyDHL jest doskonałym „wirtualnym” rozszerzeniem działu obsługi klienta, który sprawia, że prowadzenie międzynarodowego biznesu z DHL jest znacznie łatwiejsze - powiedział Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży DHL Express (Poland). - Umieszczając w jednym miejscu z prostym dostępem zestaw e-narzędzi DHL mamy nadzieję, że uprościmy życie naszych klientów i sprawimy, że cały świat będzie w zasięgu ich ręki.

Uzupełnieniem portalu MyDHL jest sekcja „Rozwiązania dla małych firm” dostępna na www.dhl.com (polska wersja www.dhl.com.pl). To wszechstronne kompendium wiedzy na temat sytuacji biznesowej i kulturowej w wybranych krajach. W odpowiedzi na potrzeby klientów jest regularnie aktualizowana z zakresu wymogów celnych, terminologii branżowej i porad na temat najszybszych połączeń z rynkami oraz najbardziej efektywnych opcji wysyłki. Na tej stronie zamieszczane są także istotne fakty dotyczące biznesu i kontekstu kulturowego w poszczególnych państwach wraz z linkami do lokalnych organizacji biznesowych, agencji eksportowych i międzynarodowych stowarzyszeń branżowych. Dowiedzieć się tu można np. jak założyć firmę w danym kraju, co to jest Incoterms i jakiego rodzaju prezentów nie należy wręczać w czasie spotkania.
   MyDHL jest dostępny w ponad 40 krajach na świecie, w tym w Polsce. Stopniowo będzie wdrażany w kolejnych krajach.
MyDHL został przygotowany dla klientów wysyłających przesyłki międzynarodowe. Natomiast dla klientów korzystających z usług krajowych uruchomiony został portal DHL24, dostępny na www.dhl.com.pl i www.dhl24.com.pl. Także i w tym przypadku wystarczy się zarejestrować i założyć indywidualne konto. Za pośrednictwem aplikacji klienci mogą m.in. składać zlecenia, w tym także jako strona „trzecia”, przygotować i wydrukować Listy Przewozowe, śledzić losy przesyłek, szybko sprawdzić ceny usług i przygotowywać raporty, także wg indywidualnych preferencji. Dzięki połączeniu z systemem Allegro z narzędzia korzystać mogą internauci dokonujący zakupów na tej największej polskiej platformie aukcyjnej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 lipiec 2012 09:35

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj