logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express uruchamia North Asia Hub o wartości 175 mln USD

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL, światowy lider na rynku usług logistycznych, otworzył największe lotnicze centrum przeładunkowe w Azji - wart 175 mln USD DHL Express North Asia Hub na międzynarodowym lotnisku Szanghaj - Pudong. Do 2014 roku firma planuje zainwestować 132 mln USD w osiem samolotów do obsługi tras między Szanghajem a północną Azją, Europą i USA.

- DHL Express North Asia Hub jest kamieniem milowym w rozwoju sieci DHL w regionie Azji i Pacyfiku, zwieńczeniem strategii „multi-hub” i rozwoju sieci lotniczej. Dzięki temu ugruntujemy naszą pozycję lidera pod względem połączeń, wygody i efektywności kosztowej – powiedział dr Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL.

Zlokalizowany na działce o powierzchni 88000 m kw. (w przybliżeniu równej wielkości 13 boisk piłkarskich), północnoazjatycki hub może obsłużyć do 20 tys. przesyłek dokumentowych i 20 tys. paczek na godzinę. Obiekt wyposażono w nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. energooszczędne oświetlenie T5 i zasilany energią słoneczną system na ciepłą wodę. System sortujący został zaprojektowany tak, aby automatycznie wykrywać elementy, które w danym momencie nie są używane. Są one przełączane na tryb oszczędzania energii do momentu, gdy będą ponownie potrzebne.
   Sieć DHL w Azji i Pacyfiku, obejmująca 40 krajów i terytoriów, jest obsługiwana przez ponad 40 samolotów. Zlokalizowane tu 4 huby - Szanghaj, Hong Kong, Bangkok i Singapur - łączą się z ponad 70 gatewayami. Dziennie realizowanych jest 690 lotów.

- Wraz z otwarciem DHL Express North Asia Hub, zwiększy się obrót i przepustowość na lotnisku Pudong. To krok naprzód w rozwoju lotniczego cargo w Szanghaju i początek nowego rozdziału współpracy pomiędzy Shanghai Airport Authority a DHL. Nadal będziemy optymalizować środowisko pracy dla naszych partnerów, jednocześnie współpracując z nimi nad zwiększeniem konkurencyjności lotniska - powiedział Li Derun, prezes Shanghai Airport Authority.

Planowane inwestycje w Chinach i Azji Północnej
W ciągu dwóch lat, DHL planuje zainwestować 132 mln USD w zwiększenie zdolności przewozowych azjatyckiej floty powietrznej przez wprowadzenie ośmiu samolotów transportowych na trasy między Szanghajem i płn. Azją, Europą i USA. Planowane loty obsługiwać będą partnerskie i własne linie lotnicze: Polar Air, AeroLogic i DHL Air UK oraz firmy podwykonawcze. 
Opierając się na bezpośrednich połączeniach między Szanghajem a Hong Kongiem, Osaką, Tokio i globalnymi hubami DHL w Lipsku i Cincinnati, planowane w ciągu najbliższych dwóch lat inwestycje zwiększą przepustowość na tych trasach, a także pozwolą na uruchomienie nowych połączeń między Szanghajem a East Midlands w Wielkiej Brytanii. W dłuższej perspektywie DHL planuje też zwiększenie zdolności przewozowych na trasach między hubem północnoazjatyckim a innymi miastami w Chinach i na Tajwanie. Uruchomione będą dodatkowe połączenia z Incheon, Taipei oraz chińskimi miastami Dalian i Qingdao, a w 2013 roku z Pekinem i Xiamen.

- 40 lat temu DHL Express jako pionier zaoferował usługi ekspresowe klientom w regionie Azji i Pacyfiku i był pierwszą międzynarodową firmą ekspresową, która 32 lata temu rozpoczęła działalność w Chinach. Szanghaj, jedno z najważniejszych centrów handlowych w Chinach i brama delty rzeki Jangcy, generuje prawie 39% całkowitej wartości chińskiego importu i eksportu. DHL Express North Asia Hub będzie odgrywać tu kluczową rolę, wspierając, dzięki poprawie czasów tranzytu i niezawodności sieci, wzrost gospodarczy. Zapewnimy możliwość późniejszych odbiorów i wcześniejszych doręczeń dla klientów w całej Azji Północnej - twierdzi Ken Allen, prezes DHL Express.

Nowy obiekt wzmacnia azjatycką sieć hubów DHL, oferując klientom szybszy dostęp do międzynarodowych rynków.

- Wykorzystując wzrost regionalnych i międzynarodowych połączeń lotniczych poprzez Szanghaj, DHL zapewni elastyczność i niezawodność usług klientom wybierającym usługi terminowe z określonym czasem porannych doręczeń do głównych miast w płn. Azji oraz większą liczbę połączeń regionalnych i międzykontynentalnych do Europy i USA - powiedział Jerry Hsu, prezes DHL Express Azja Pacyfik. - Nowa inwestycja DHL, jaką jest North Asia Hub, i planowanie kolejnych inwestycji lotniczych to efekt działań mających na celu wzmocnienie azjatyckiej sieci lotniczej. W 2011 roku DHL dodał dwa frachtowce B747 (Polar Air) do obsługi Japonii, Korei i wschodnich Chin. Dzięki nowemu Airbusowi polepszyliśmy serwis na trasie Peking - Hong Kong, a frachtowcowi B747 Szanghaj - Hong Kong. Wspierając strategię rozwoju Chin „Go West”, DHL Express uruchomił także pięć nowych lotów tygodniowo między Hong Kongiem a Chengu.

Rozbudowa sieci DHL zapewnia przedsiębiorcom szybszy dostęp do rynków międzynarodowych. Uzupełniając Central Asia Hub w Hong Kongu, hub północnoazjatycki pozwala na skrócenie czasu obsługi przesyłek klientów na terenie Azji Północnej. To oznacza oszczędność czasu przelotu nawet do czterech godzin i w rezultacie późniejsze odbiory i wcześniejsze doręczenia.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 lipiec 2012 11:35

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj