logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Strefa Małego Podróżnika

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pociąg może być jeżdżącym placem zabaw dla dzieci. Od 9 lipca 2012 r., w ofercie PKP Intercity pojawił się pierwszy wagon przeznaczony dla rodziców podróżujących z maluchami. Strefa Małego Podróżnika czeka na najmłodszych pasażerów w pociągu ekspresowym Jantar relacji Warszawa – Trójmiasto. Wagon oferuje wiele niespodzianek, w tym specjalne menu WARS dla dzieci.

PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym Boomerang przygotowało bezprzedziałowy wagon klasy 2 ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla dzieci. W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą.
   Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków oraz tablice do rysowania kredą. Aby umilić dzieciom czas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory na których będą wyświetlane seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom. Mali podróżni będą mogli zobaczyć przygody przyjaznych i zawsze pomocnych „Bananów w piżamach”, rozśpiewanych bohaterów „Jelly Jamm” i zawsze skorych do zabawy „Wło ha ha czy”.
   Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, ozdobiony został wizerunkami popularnych postaci Cartoonitos, znanych dzieciom z kanału Boomerang.
   Oprócz oferowanego specjalnie dla dzieci miejsca do zabaw, przygotowane zostało również „Kids’ Menu” przez spółkę WARS, w którym najmłodsi znajdą takie dania jak omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce.

- Projekt, który realizujemy wspólnie z kanałem Boomerang jest odpowiedzią na potrzeby naszych najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających klientów. Specjalnie przygotowana strefa podróżnika nie pozwoli żadnemu dziecku na nudę w trakcie podróży. Dodatkowo wszystkie dzieci będą mogły wypróbować nowe menu, które Wars przygotował specjalnie dla nich - mówi Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity.

- Misją kanału Boomerang i emitowanego w nim pasma Cartoonito, dedykowanego przedszkolakom jest umilanie czasu najmłodszym, a także całej rodzinie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci w podróży się nudzą, dlatego zorganizowanie im ciekawej rozrywki jest dla nas idealnym wyzwaniem. Jesteśmy ciekawi jak pierwsi mali podróżnicy zareagują na tak nietypową możliwość interakcji z Boomerangiem i Cartoonito. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom - mówi Małgorzata Chapman, dyrektor marketingu i PR Turner Broadcasting System w regionie Europy Środkowo-Wschodnie i krajów Beneluksu.

Express Jantar wyrusza ze stacji Warszawa Centralna codziennie o godzinie 6.29, aby o 12.27 dotrzeć do Gdyni. Bilety na przejazd dostępne są w trzydziestodniowej przedsprzedaży. Wagon oferuje 54 miejsca siedzące i jest objęty całkowitą rezerwacją miejsca.
   Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Koszt biletu normalnego wraz miejscówką z Warszawy do Gdyni wynosi 127,50 zł. Osoby, które w trakcie przejazdu Ex Jantar skorzystają z oferty Biletu Rodzinnego za bilet zapłacą 89,55, natomiast bilet dla dziecka z ulgą ustawową 37% to koszt w wysokości 84,90 zł. Oferta Biletu Rodzinnego pozwala na podróż małej grupy (od 2 do 5 osób), w której przynajmniej jedna z osób nie ukończyła 16 lat, ze zniżką przy zakupie biletu w wysokości 33%. Oferta obowiązuje w klasie 1 lub 2 pociągów TLK, Ex, EIC oraz EC. Dzieci podróżujące w ramach oferty rodzinnej mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych.

Więcej informacji dotyczących Strefy Małego Podróżnika można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w punktach informacyjnych. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 sierpień 2012 09:50

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

DHL Express, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, zdobył Brązowe Godło w XIV...

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj