logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

MAN Truck&Bus Center jeszcze w tym roku w Radzyminie Polecamy!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Deweloperska firma 7R Logistic z Krakowa jest w trakcie realizacji inwestycji dla MAN Truck&Bus Polska. Są to dwa nowe obiekty biurowo-serwisowe dla pojazdów użytkowych MAN i Neoplan zlokalizowane w okolicach Radzymina oraz Krakowa.

Inwestor 7R Logistic SA został wybrany przez MAN Truck&Bus Center po przedstawieniu najbardziej korzystnej lokalizacji i oferty wynajmu dla nowych Centrów Serwisowo-Biurowych Samochodów Ciężarowych i Autobusów MAN w północnej części Warszawy i w okolicach Krakowa. Obie lokalizacje 7R Logistic znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, tj. drogi ekspresowej S8 oraz drogi ekspresowej S7 (północna część obwodnicy Krakowa) z doskonałą ekspozycją oraz skomunikowaniem.

Inwestor już w czerwcu br. rozpoczął budowę obiektu przemysłowo-biurowego pod Radzyminem. W czerwcu odbyło się także uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję MAN, w uroczystości wziął udział Piotr Stański, Dyrektor ds. operacyjnych w MAN Truck&Bus Polska, Tomasz Lubowiecki, Prezes i Ryszard Gretkowski, Wiceprezes 7R Logistic SA wraz z przedstawicielami władz lokalnych i instytucji takich jak Ambasada Niemiec. Planowany termin oddania do użytku inwestycji w Radzyminie to grudzień 2012 r. 7R Logistic jest zarówno realizatorem inwestycji, jak i wynajmującym i zarządzającym obiektem.

- Obecnie na terenie naszego kraju działa już 6 takich Centrów: w Warszawie, Poznaniu, Czeladzi, w Gdańsku, we Wrocławiu i w Białymstoku. Teraz przyszła kolej na lokalizację po prawej stronie Wisły - mówi Piotr Stański. - Trasa S8 to jedna z najważniejszych tras komunikacyjnych, łączących Zachód ze Wschodem. Mamy świadomość jak dużo użytkowników pojazdów marki MAN przemierza tę trasę i jesteśmy przekonani, że ta nowa inwestycja ułatwi im realizację wszystkich zadań transportowych.

Łączna wartość inwestycji to 11 milionów PLN. Wart podkreślenia jest fakt, iż MAN konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju sieci serwisowej na terenie naszego kraju. Tylko w latach 2009-2012 MAN zainwestował w sieć serwisową ponad 10 mln euro. Druga inwestycja w Krakowie rozpocznie się we wrześniu br., planowany termin zakończenia tej inwestycji to kwiecień 2013 r. Obiektom towarzyszy niezbędna infrastruktura komunikacyjna (w tym parkingi i place manewrowe), infrastruktura techniczna oraz elementy zagospodarowania  terenu, w tym elementy małej architektury: ogrodzenia, bramy wjazdowe, pylony reklamowe i maszty flagowe.

W nowych obiektach znajdą się nie tylko stacje serwisowe MAN, ale również biura sprzedaży nowych i używanych ciężarówek MAN i autobusów Neoplan. Każdy z nich posiadać będzie specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z sześcioma stanowiskami naprawczymi ciężarówek, profesjonalną linią diagnostyczną oraz nowoczesną część biurową.

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 wrzesień 2012 10:34

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn…

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj