logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Continental uruchomi zakład bieżnikowania opon na gorąco i recyklingu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Materiał wykorzystywany ponownie przez firmę Continental. Materiał wykorzystywany ponownie przez firmę Continental.

Continental ogłosił budowę pierwszego na świecie, w pełni zintegrowanego zakładu bieżnikowania opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz recyklingu ogumienia wycofanego z eksploatacji. Nowy obiekt powstanie do 2013 r. w Hanowerze i będzie produkował 180000 bieżnikowanych opon oraz przetwarzał około 4000 ton zużytego ogumienia rocznie. Wartość inwestycji przekroczy 10 milionów euro.

W Unii Europejskiej 41% wszystkich wycofywanych z eksploatacji opon trafia obecnie do spalania w cementowniach. Kolejne 35% przerabia się i stosuje do wytwarzania nienarażonych na duże naprężenia wyrobów gumowych, takich jak produkty odlewane. Firma Continental opracowała nowatorski proces recyklingu pozwalający na uzyskanie wysokich poziomów zawartości poddanej recyklingowi gumy w mieszankach stosowanych do produkcji zarówno nowych jak i bieżnikowanych opon.

- Przy planach zakładających poddanie recyklingowi około 4000 ton zużytych opon rocznie, da nam to oszczędności rzędu 2400 ton kauczuku oraz 1600 ton sadzy i krzemionki - zauważa dr Boris Mergell, wiceprezes ds. rozwoju materiałów, procesów i industrializacji.

Zlokalizowany w hanowerskiej dzielnicy Stöcken nowy zakład ContiLifeCycle, wraz z obiektem recyklingowym, rozpocznie działalność w roku 2013. Po osiągnięciu pełnej, projektowanej wydajności, będzie on produkować 180000 bieżnikowanych opon. Pasy zużytego bieżnika powstające w fabryce ContiLifeCyle będą poddawane pełnemu przetworzeniu w zakładzie recyklingu.
   ContiLifeCycle to zintegrowana koncepcja umożliwiająca świadczenie na rzecz klientów wydajnych i zrównoważonych usług - od zakupu nowych opon, poprzez pogłębianie bieżnika, zarządzanie karkasami aż po ponowne bieżnikowanie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2012 10:47

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj