logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa PKP w czasie Wszystkich Świętych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa PKP przygotowuje się do wzmożonego ruchu na czas Wszystkich Świętych. Od 26 października do 4 listopada, na niektórych dworcach, pojawią się specjalni informatorzy mobilni. Ich zadaniem będzie pomoc podróżnym w pociągach i na dworcach. PKP Intercity uruchomi również pociągi dodatkowe.

Koniec października oraz początek listopada to okres wzmożonego ruchu na kolei, związanego z Dniem Wszystkich Świętych. W całym kraju PKP Intercity zapewni pasażerom dodatkową informację, o którą zadba aż 113 specjalnie przeszkolonych osób. Na 17 największych dworcach zostanie wzmocniona informacja, a na 10 z nich działać będą dodatkowe stanowiska. Pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc mobilnych informatorów ubranych w pomarańczowe kurtki z piktogramem „I” na plecach. Informatorzy mobilni wskażą odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, wskażą peron z którego odjeżdża pociąg, jak również będą instruować w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach. Wszystkie informacje dotyczące oferty PKP Intercity oraz rozkładu jazdy można znaleźć na stronie http://intercity.pl. Osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii PKP Intercity 19 757.
   By zapewnić lepszą jakość podróży przewoźnik uruchomi również dodatkowe pociągi. Skład Express InterCity (EIC) „Bolesław Prus” pojedzie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa w dniach 31 października i 1 listopada a skład kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) „Wojażer” pojedzie dodatkowo na trasie Kraków Płaszów - Gdynia Główna - Kraków Płaszów z nocy 31.X na 1.XI oraz z 1.XI na 2.XI. Spółka planowo wzmocni również kilkadziesiąt pociągów, przygotowując na największych stacjach rezerwowe wagony.
   PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach. Obecnie każdy pasażer może sprawdzić liczbę zajętych miejsc w danym składzie wchodząc na stronę http://intercity.pl. W prawym dolnym rogu znajduje się link „Pociągi – prognoza frekwencji”. Dzięki temu podróżny może sprawdzić ilość zajętych miejsc w tych pociągach TLK, które nie są objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

- Bardzo ważne, aby nasi pasażerowie wcześniej zadbali o bilet na pociąg, jeszcze przed okresem wzmożonego ruchu. Wówczas unikniemy kolejek, i swobodnie zarezerwujemy wybrane przez nas miejsce. Bilety na pociągi PKP Intercity możemy kupić w domu przez Internet - nie musimy ich drukować, wystarczy skan w telefonie komórkowym czy innym urządzeniu mobilnym, który następnie pokazujemy konduktorowi w czasie kontroli biletów. Bilety możemy kupić w 30 dniowej przedsprzedaży - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Spółka PKP Intercity aktywnie rozbudowuje nowe kanały sprzedaży biletów. Obecnie bilety, oprócz tradycyjnych kas, można kupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC na http://intercity.pl, w automatach biletowych, za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji BILKOM, czy u konduktora na pokładzie pociągu, jednak ta ostatnia usługa wiąże się z dopłatą w wysokości 10 zł. Biletów kupowanych przez Internet nie trzeba już drukować, wystarczy ściągnąć dowód zakupu na dowolne urządzenie mobilne i okazać konduktorowi podczas kontroli. Jednym z coraz bardziej popularnych kanałów sprzedaży są biletomaty. Już dziś mogą z nich korzystać pasażerowie podróżujący m.in. z: Bydgoszczy, Torunia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Wrocławia, Lublina czy Jarocina. We wszystkich automatach biletowych istnieje możliwość zakupu biletów na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych. Do końca roku ma być ich w Polsce ponad 150.
  Informacje na temat oferty przewoźnika podróżni mogą znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://intercity.pl oraz pod numerem Infolinii Kolejowej Intercity 19 757. Należy również pamiętać, że informacji w pociągach udzielają drużyny konduktorskie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 październik 2012 11:54

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj