logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Zwrotnica na pasażera - nowe oferty Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Intercity upraszcza ofertę i obniża ceny dla osób, które kupią bilet wcześniej - to dopiero początek zmian.

- Zapytaliśmy naszych pasażerów czego oczekują. Dzięki nim wiemy, co dokładnie powinniśmy zmienić. Teraz czas to zrobić - mówi Janusz Malinowski, prezes Intercity.

Na pierwszy ogień pójdą bilety. Oferta zostanie uproszczona, uporządkowania wymagają też promocje.

Proste zasady
- Pasażerowie chcą przejrzystej oferty i prostych taryf. System prawie trzydziestu promocji jest dla nich zawiły i może utrudniać wybór najlepszego biletu - mówi Marcin Celejewski z zarządu Intercity, który odpowiada za zbudowanie nowej oferty.

W miejsce skomplikowanych promocji wprowadzona zostanie prosta zasada „wcześniej = taniej”, znana choćby z systemu sprzedaży biletów lotniczych. Każdy kto zaplanuje swoją podróż wcześniej i kupi bilet z wyprzedzeniem, zapłaci za niego mniej.

Bez kolejek i pośpiechu
Pierwszym biletem dostępnym na nowych warunkach będzie Bilet Świąteczny. Można go kupić wcześniej, bez kolejek i pośpiechu, np. przez Internet. A to nie wszystko. Każdy, kto zaplanuje podróż i wykupi bilet w przedsprzedaży oszczędzi nawet do 1/3 jego ceny. Wystarczy kupić bilet co najmniej na 8 dni przed podróżą lub nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. Z Biletem Świątecznym można podróżować od 1 grudnia do 10 stycznia. Sprzedaż rusza już w piątek, 16 listopada. Bilety sprzedawane są bez żadnych ograniczeń i obejmują wszystkie pociągi Express InterCity oraz Express. Dodatkowo uwzględniane będą wszystkie standardowe ulgi i zniżki. Bilety Świąteczne można kupić przez Internet bilet.intercity.pl lub w kasach.

Zmiany w Intercity
Uproszczenie taryf to kolejny krok, mający ułatwić życie podróżnym. W tym roku Intercity rozwinęło usługę sprzedaży internetowej - zamiast drukować bilet wystarczy okazać go konduktorowi na ekranie smartfona lub tabletu. Dzięki temu pasażerowie nie tylko unikają kolejek, ale mogą kupić bilet w każdym miejscu i o każdej porze. Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi przygotowano specjalne wagony ze Strefą Małego Podróżnika, w której najmłodsi pasażerowie mogą miło spędzić podróż.

- To nie koniec zmian. Przygotowujemy następne, a pierwszą z nich ogłosimy już w lutym. Wyznajemy zasadę, że siła tkwi w prostocie. Na pewno jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczymy - dodaje Marcin Celejewski z Intercity.

Ostatnio zmieniany środa, 21 listopad 2012 14:17

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj