logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

GLS wyróżniony kolejnymi certyfikatami ISO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Osiem kolejnych spółek GLS otrzymało certyfikat zarządzania środowiskowego ISO 14001. Dwóm innym krajom Grupy po raz pierwszy przyznano również normę ISO 9001 w zakresie zarządzania jakością.

W rezultacie większość oddziałów GLS posiada obecnie certyfikat ISO 14001. Na początku tego roku do pięciu spółek, które zdobyły normę w roku 2011 dołączyło osiem kolejnych. DEKRA, firma certyfikująca operująca na całym świecie, potwierdziła, że wszystkie te oddziały pracują w oparciu o skuteczny i wydajny systemu zarządzania środowiskowego.

- Norma ISO jest najważniejszym standardem w zakresie zarządzania środowiskowego dla przedsiębiorstw - twierdzi Rico Back, CEO Grupy GLS. - Certyfikacja zobowiązuje nas do ciągłego doskonalenia naszych procedur w celu zmniejszenia emisji oraz ograniczenia zużycia zasobów. To pomaga nam osiągnąć cele wyznaczone w ramach naszej inicjatywy zrównoważonego rozwoju Think-Green.

Wszystkie działania środowiskowe Grupy prowadzone są w ramach programu Think-Green. GLS buduje nowe filie zgodnie z zasadami eko-projektowania. Optymalizuje plany transportowe i zachęca pracowników, by w miejscu pracy zachowywali się w sposób przyjazny dla środowiska. Regularnie kontrolowane są także postępy w realizacji grupowej polityki ochrony środowiska. Osoby odpowiedzialne za promowanie idei Think-Green w oddziałach aktywnie starają się popularyzować wśród pracowników postępowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wdrażanie sprawdzonych rozwiązań.

Zapewnienie usług wysokiej jakości w całej Europie
GLS systematycznie monitoruje i poprawia również jakość swoich usług. Obok zarządzania środowiskowego jest to element zintegrowanego systemu zarządzania powszechnie stosowanego w całej Grupie, którego skuteczność jest regularnie potwierdzana przez firmę DEKRA. Obecnie prawie wszystkie oddziały GLS posiadają system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001. Po raz pierwszy DEKRA przyznała ten certyfikat również GLS Spain i GLS B.V. (Holding). Oddziały te dołączyły tym samym do 15 innych spółek, które zyskały go w latach poprzednich.

- Wszystkie procedury przyjęte w GLS mają jeden cel: zapewnić niezmiennie niezawodne doręczenie przesyłek w całej Europie - mówi Rico Back. - Nasz system zarządzania jakością zawierający obszerny zestaw kluczowych wskaźników jest podstawą do osiągnięcia tego celu.    

W tym roku GLS planuje przeprowadzić certyfikację ISO 9001 w dwóch kolejnych krajach. Certyfikacja w zakresie zarządzania środowiskowego planowana jest z kolei w pięciu oddziałach. Sukces będzie oznaczał zakończenie procesu integrowania krajowych spółek ze standardowym systemem zarządzania GLS.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 luty 2013 10:56

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj