Zaloguj się

Nowy serwis drobnicowy DSV Daily Pallet

Firma DSV Road wprowadziła do swojej oferty usługę DSV Daily Pallet, w ramach której 32 kraje w europejskiej sieci DSV zostały połączone codziennym drogowym serwisem drobnicowym.

Usługa DSV Daily Pallet jest rezultatem szczegółowych badań konsumenckich, przeprowadzonych przez DSV w grupie przeszło 1300 klientów w 21 krajach europejskich. Nowy serwis był testowany i udoskonalany przez ostatnich 18 miesięcy tak, aby w momencie oficjalnej premiery zaoferować klientom DSV codzienne odbiory, wysyłki i terminowe dostawy przesyłek w całej Europie. Zamawianie transportu w ramach Daily Pallet odbywa się za pośrednictwem prostego w obsłudze serwisu online, a usługa jest dedykowana dla przesyłek paletowych od 35 kg do 3,5 tony.

- Codzienny transport drobnicowy ze wszystkich i do wszystkich krajów w Europie w ramach obsługi jednego operatora logistycznego jest naturalną konsekwencją rozwoju rynku oraz rosnących potrzeb klientów, w zakresie zwiększania częstotliwości i skracania czasu transportu. Niewielu operatorów logistycznych posiada obecnie takie pokrycie transportowe w ramach własnych struktur w Europie. Szeroka dostępność oraz duże wolumenty są kluczem do sukcesu naszego codziennego serwisu drobnicowego - mówi Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road. - Dzięki testom, które trwały w sumie 1,5 roku byliśmy w stanie objąć nowym serwisem 32 kraje europejskie i połączyć je wysokiej jakości transportem o dużej częstotliwości oraz krótkim czasie tranzytu.

Projekt połączenia wszystkich europejskich krajów, w których działa DSV w kontynentalną sieć, za pomocą codziennego serwisu drobnicowego opiera się na koncepcji centralnego hubu w Schwieberdingen, niedaleko Stuttgartu, który stanowi centrum europejskiej sieci DSV.

- Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie dostarczać oraz odbierać przesyłki codziennie w całej Europie i przewozić je z wykorzystaniem siatki codziennych połączeń z jednym, centralnym terminalem, zamiast organizować transporty bezpośrednie pomiędzy różnymi destynacjami, według lokalnego zapotrzebowania i ze znacznie mniejszą częstotliwością - dodaje Piotr W. Krawiecki.

Wszystkie kraje w europejskiej sieci DSV będą nadal realizować bezpośrednie połączenia pomiędzy sobą, zazwyczaj w częstotliwości dwóch tygodniowo, jednak dzięki wdrożeniu nowego codziennego serwisu drobnicowego klienci DSV nie będą musieli czekać nawet jeden dzień dłużej niż potrzebują na realizację swojej dostawy.

Więcej informacji na temat nowej usługi znajduje się na dedykowanej stronie, która od początku czerwca jest dostępna również w języku polskim.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 czerwiec 2013 09:25
Zaloguj się by skomentować