Zaloguj się

Nowa spółka GLS rozpoczęła działalność w Chorwacji

Ogólnoeuropejski dostawca usług kurierskich GLS, rozszerzył swoją sieć w Europie Południowej. Od 1 sierpnia działalność rozpoczęła GLS Croatia oferując usługi krajowe i połączenia międzynarodowe.

Miesiąc po wejściu Chorwacji do Unii Europejskiej, GLS jest obecny w całym kraju dzięki swojej sieci połączeń. Początkowo spółka obejmie cztery lokalizacje: Zagrzeb, Rijeka, Split i Osijek, które powstały w okresie od założenia firmy pod koniec maja. Grupa GLS obsługiwała wcześniej Chorwację w ramach współpracy z partnerem sieciowym.

- Kładziemy duży nacisk na możliwość oferowania naszym międzynarodowym Klientom z rynków wschodnich UE krótkiego czasu dostawy i kompleksowych usług - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. - Tworzenie własnych spółek powiodło się tu w przeszłości.
GLS widzi Chorwację, jako rynek z potencjałem wzrostu, ponieważ gospodarka kraju będzie m.in. korzystać z członkostwa w UE. - Gdy tylko zniesione zostaną granice celne, wzrośnie naturalny popyt na dostawę "na czas", dlatego tak ważna jest lokalna obecność - podkreśla Back. Gergely Farkas, Dyrektor Zarządzający GLS Europe East, będzie zarządzać nowym oddziałem firmy.

Dobra sieć, krótki czas dostawy
Filia w pobliżu Zagrzebia (Popovec) służy również jako centrum dystrybucji krajowej wyposażone w nowoczesne technologie zabezpieczeń i automatyczny system sortowania przesyłek zgodny ze standardami GLS. - Od samego początku, będziemy dostarczać krajowe paczki w Chorwacji w standardowym czasie dostawy 24 godzin - wyjaśnia Gergely Farkas. - Wiele dodatkowych usług, takich jak pobranie i powiadamianie prywatnych Odbiorców o zbliżających się dostawach będą również dostępne od razu.

Tranzyt międzynarodowy również kierowany jest przez Zagrzeb. Codzienne transporty łączą Chorwację w kierunku zachodnim z Lublaną (Słowenia), Ansfelden (Austria) i europejskim centrum GLS w Neuenstein (Niemcy), a szybkie połączenie z Europą Wschodnią możliwe jest dzięki sortowni GLS w Budapeszcie (Węgry). Z Chorwacji GLS doręcza paczki do krajów takich jak Węgry i Słowenia w standardowym czasie od 24 do 48 godzin. Przesyłki z tych krajów trafiają do Chorwacji równie szybko. Paczki międzynarodowe z europejskiej sortowni w Neuenstein docierają do Chorwacji zazwyczaj w ciągu 72 godzin.

Udany rozwój nowych spółek w Europie Wschodniej
GLS Croatia to już czwarta nowa spółka GLS w tym regionie, po Słowacji (2004), Czechach (2005) i Rumunii (2007). GLS jest obecny na Węgrzech dzięki własnemu oddziałowi od 1999 roku, a w Słowenii od 2000 roku. Rico Back podsumowuje: - Założenie własnej spółki w Chorwacji jest częścią naszej strategii rozbudowy sieci. Europa jest naszym głównym rynkiem, a kraje Unii są oczywiście w centrum naszego zainteresowania.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 06 sierpień 2013 13:49
Zaloguj się by skomentować