logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL przewozi Formułę E na całym świecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL ogłosił wieloletnie partnerstwo globalne z Mistrzostwami Formuły E FIA, pierwszą światową serią wyścigów samochodów elektrycznych, która rozpocznie się we wrześniu 2014 r. W nowych Mistrzostwach ścigać będą się jednomiejscowe samochody o otwartym nadwoziu zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Partnerstwo to ogłoszono w powiązaniu z ceremonią odsłonięcia oficjalnego samochodu Spark-Renault SRT_01E Formula E w trakcie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA) w dniu 10 września 2013 r. Jako dostawca usług logistycznych i Partner założyciel Formuły E, DHL był odpowiedzialny za przewiezienie samochodu z Paryża do Frankfurtu.

- Mistrzostwa Formuły E FIA to coś więcej niż kolejne wyścigi samochodowe - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Tworzą one globalną platformę promowania zrównoważonego rozwoju i przyszłości mobilności, stanowiąc odpowiedź na jedno z najpilniejszych wyzwań współczesnego świata. Jako pionier w opracowywaniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań logistycznych, DHL działa na rzecz tej samej przyszłości, co Formuła E. Dzięki naszemu globalnemu programowi ochrony środowiska, GoGreen, już rozpoczęliśmy włączanie rozwiązań e-mobilności do naszej działalności. Dzisiaj z dumą rozpoczynamy tę podróż po kolejne odkrycia i innowacje razem z Mistrzostwami Formuły E FIA.

- W ramach pierwszego oficjalnego zadania na rzecz Formuły E, DHL Global Forwarding, Freight przewiozło dwa jednomiejscowe samochody Spark-Renault SRT_01E z paryskiej firmy Spark Racing Technology, która zaprojektowała i zbudowała nowy samochód wyścigowy o zerowej emisji CO2, na ceremonię prezentacji na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie - powiedział Roger Crook, prezes DHL Global Forwarding, Freight. - Wszystkie emisje generowane przez ten transport będą skompensowane inwestycjami w ramach portfela inwestycji GoGreen realizowanych przez DHL za pośrednictwem certyfikowanych międzynarodowych projektów na rzecz ochrony klimatu.

W kontekście serii Mistrzostw DHL zapewni Mistrzostwom Formuły E FIA szeroką gamę usług logistycznych z wykorzystaniem najskuteczniejszych i najbardziej ekologicznych technologii i obecnie dostępnych procesów. Dla dziesięciu lokalizacji wyścigów na świecie DHL zapewni bezpieczną i terminową dostawę wszystkich samochodów wyścigowych, części zamiennych i baterii litowo-jonowych. 

- Cieszymy się, że znaleźliśmy takiego doświadczonego i niezawodnego partnera dla naszych potrzeb logistycznych jak DHL - powiedział Alejandro Agag, prezes Championship promoters Formula E Holdings. - Długoterminowa współpraca DHL z innymi mistrzostwami wyścigów samochodowych okazała się owocna dla obu stron i zapewniła wyjątkową wartość. Ponadto DHL już zgromadził kompleksową wiedzę i doświadczenie w zakresie e-mobilności i logistyki miejskiej, co sprawia, że to partnerstwo jest związkiem idealnym.Strona logistyczna naszych Mistrzostw stanowi wspaniałą okazję do wykazania, jak przetransportować 40 samochodów i wszystkie powiązane części przy jednoczesnym ograniczaniu śladu węglowego tego działania. Strategią jest nie tylko kompensowanie. W pierwszej kolejności będziemy starać się zminimalizować emisje, a to, co zostanie będziemy kompensować tak, aby Mistrzostwa były imprezą o zerowej emisji dwutlenku węgla. Dzisiaj stajemy się Mistrzostwami "GoGreen". 
 
DHL jest wiodącym dostawcą zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Firma jest liderem w licznych sektorach przemysłu, w szczególności jeśli chodzi o zmniejszanie emisji CO2 oraz wprowadzanie nowych technologii. Tak więc koncepcje e-mobilności i pojazdów o zerowej emisji dwutlenku węgla są kluczowymi elementami osiągnięcia celu Deutsche Post DHL w zakresie zmniejszania emisji CO2 swoich oddziałów oraz swoich podwykonawców usług transportowych o 30% do roku 2020.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała porozumienie z CTL Logistics w sprawie m.in. przejęcia spółek celowych, a tym...

Pocztowy szczyt przedświąteczny

Pocztowy szczyt przedświąteczny

Z tygodnia na tydzień rośnie o kilkanaście procent liczba paczek nadawanych przez klientów Poczty Polskiej....

Delta Kurier chce powalczyć o rynek e-commerce

Delta Kurier chce powalczyć o rynek e-commerce

Handel internetowy kwitnie, a co za tym idzie rośnie także liczba przesyłek kurierskich. To skłania...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj