logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słodkie transporty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od marca Spółka Nordzucker Polska S.A., która jest częścią Grupy Nordzucker, wiodącego producenta cukru w Europie, zarządza transportami dzięki platformie Transporeon. Przedsiębiorstwo korzysta ze standardowego modułu no-touch order oraz z Zarządzania oknami czasowymi w wersji light. Dzięki modułom zarządzanie logistyką stało się lżejsze, a przejrzystość transakcji z przewoźnikami wzrosła.

Grupa Nordzucker jest jednym z wiodących producentów cukru w Europie. Główna siedziba jest zlokalizowana w Braunschweigu w Niemczech. Razem ze swoimi plantatorami firma zaopatruje rynek europejski w cukier, środki słodzące oraz produkty pochodne, w tym także dla sektora paszowego. Ponadto firma ma osiągnięcia w dziedzinie troski o środowisko naturalne zarówno w procesie uprawy, jak i produkcji. Nordzucker produkuje również bioetanol.
   Niezawodność, wysokie tempo pracy oraz zbilansowane koszty to filary działalności potentata. Naturalnym krokiem była zatem implementacja rozwiązań dostarczanych przez Transporeon.  Moduł no-touch order automatycznie przydziela zlecenie wybranej firmie transportowej na podstawie określonych w umowie ramowej kryteriów, m.in. kosztów frachtu, w ramach tzw. kontraktów długoterminowych. Zaletą tego modułu jest to, że usługi odbywają się tylko wśród zakontraktowanych przewoźników. Są to bardzo szybkie procesy, gdyż na decyzje można ustalić limit czasowy, np. jedną godzinę.
  Zarządzanie oknami czasowymi w wersji light jest bardzo podobne do standardowej wersji oferowanej przez Transporeon, ale posiada pewne dodatkowe funkcjonalności. Przede wszystkim korzystanie z modułu jest przystępniejsze ze strony przewoźnika, gdyż proces rezerwacji okna czasowego odbywa się według prostego schematu. Przewoźnicy nie mają dostępu do całego arkusza czasowego. Dyspozytor zlecenia wysyła tylko link do konkretnego transportu oraz login i hasło. Odbiorca ma możliwość wyboru tylko jednego "slota" dotyczącego odbioru konkretnego zlecenia. Każdorazowo sytuacja się powtarza, a dane są skorelowane z wewnętrznym systemem SAP. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy nie ma dużej ilości zleceń.
   Zastosowanie modułów Platformy Transporeon było krokiem usprawniającym zarządzanie logistyką w Nordzuckerze. Obecnie transporty są zlecane w sposób prosty, bezawaryjny i przejrzysty. Rozwiązanie to było zgodne z polityka rozwojową tego prężnego przedsiębiorstwa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 listopad 2013 12:21

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj