logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe i Amazon wmurowali kamień węgielny pod Poznaniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe wmurował kamień węgielny w podpoznańskich Sadach (gmina Tarnowo Podgórne) pod budowę nowoczesnego centrum logistycznego dla firmy Amazon. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100.543 mkw., z czego aż 91.570 mkw. to powierzchnia magazynowa, na której mogłoby się zmieścić około 2.800 tirów z naczepami, jeden obok drugiego!

W uroczystości udział wzięli Piotr Florek – Wojewoda Wielkopolski, Krzysztof Grabowski – Wicemarszalek Województwa Wielkopolskiego, Jerzy Stępień – Wiceprezydent Miasta Poznania, Jan Grabkowski – Starosta Poznański, Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, Raimund Paetzmann – Dyrektor ds. Nieruchomości Amazon na region EMEA oraz Robert Dobrzycki – Partner Zarządzający na Europę, Panattoni Europe – deweloper inwestycji.

- Z ogromną radością rozpoczynamy inwestycje w Polsce. Ten dzień wyznacza początek długotrwałych relacji pomiędzy nami a społecznością Tarnowa Podgórnego i Wielkopolski. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy z ich strony, dzięki któremu ta inwestycja, warta miliony euro, stała się rzeczywistością. Nowe obiekty w Polsce będą odgrywać ważną, integralną rolę w obsłudze klientów w całej Europie, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszego wyboru właśnie takiej ich lokalizacji – powiedział Timothy Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

Powierzchnia magazynowa nowego obiektu zajmie ponad 91 570 mkw., a ze względu na planowane zatrudnienie 2 tys. (do 3 tys.) pracowników, strefa biurowo-socjalna zaprojektowana została na dwóch poziomach, zajmując prawie 9.000 mkw. Na obiekt przypadnie ponad 2 tysiące miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 97 dla ciężarowych, ponad trzydzieści miejsc, w których będą mogły parkować osoby niepełnosprawne oraz 60 doków. Obiekt powstaje około 2,5 kilometra od drogi ekspresowej S11 i 16 km od autostrady A2. Ze względu na zatrudnienie tak dużej liczby osób, dla ułatwienia pracownikom dostępu do komunikacji miejskiej, blisko inwestycji powstaną 2 przystanki autobusowe. Realizacja inwestycji rozpoczęła się na jeszcze pod koniec zeszłego roku i będzie trwać do połowy sierpnia 2014 r., kiedy to magazyn zostanie oddany do użytku.

- Jestem pewien, że wybór naszej gminy pod inwestycję Amazona był trafnym posunięciem. Zarówno nasza lokalizacja, infrastruktura, jak i kapitał ludzki z pewnością korzystnie wpłyną na rozwój tej firmy, a równocześnie pojawienie się kolejnego wielkiego podmiotu gospodarczego w naszej gminie sprzyjać będzie podniesieniu jakości życia wszystkich jej mieszkańców – powiedział Tadeusz Czajka, Wójt Tarnowa Podgórnego.

 


 

Ostatnio zmieniany środa, 19 luty 2014 12:19

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj