Zaloguj się

„Pandastyczna” podróż Hao Hao i Xing Hui z DHL

Firma usług kurierskich i logistycznych DHL pomagała w przewozie dwóch pand wielkich na trasie ponad 8 000 km z Chengdu w Chinach do Brugelette w Belgii.

"Pandastyczna podróż Hao Hao i Xing Hui" rozpoczęła się w Chińskim Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu w Chinach 22 lutego, a zakończyła następnego dnia dostarczeniem zwierząt do specjalnie wybudowanego Ogrodu Chińskiego w Parai Daiza w Belgii. Obie "Bardzo Ważne Persony" przyleciały z Chin do Belgii specjalnym samolotem firmy DHL Boeing 767 w towarzystwie dwóch opiekunów i lekarza weterynarii oraz ze 100-kilogramowym zapasem bambusa. Na lotnisku w Brukseli powitali je lokalni dygnitarze i dzieci z okolicznych szkół, stąd następnie wyruszyły ciężarówką DHL w końcową, godzinną podróż do Pairi Daiza.
   Projekt przewiduje, że pandy spędzą 15 lat w Pairi Daiza, na terenie 22-hektarowego ogrodu będącego domem dla ponad 5000 zwierząt. Dzięki wsparciu Uniwersytetu w Gandawie opracowano dla nich specjalny program hodowlano-badawczy, który ma na celu walkę z wymieraniem tego zagrożonego gatunku.

- DHL skorzystało z szansy dostarczenia naszych dwóch bardzo ważnych pand - Hao Hao i Xing Hui - z Chin do Belgii - powiedział Charlie Dobbie, wiceprezes wykonawczy Global Network Operations, DHL Express. - W ostatnich latach wspieraliśmy liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomogliśmy w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczyliśmy dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz tych pięknych, ale zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem naszego zaangażowania we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Dzięki unikalnym wyzwaniom związanym z planowaniem i realizacją takiego projektu mamy też możliwość wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem.

- Szczegółowa organizacja transportu Hao Hao i Xing Hui pozwoliła nam poznać świetny zespół DHL, od poziomu wsparcia operacyjnego do najwyższych szczebli kierownictwa - powiedział Eric Domb, założyciel i prezes Pairi Daiza. - To prawdziwa okazja - móc skorzystać z możliwości logistycznych i rozległego doświadczenia DHL w tej niezwykłej dla Pairi Daiza przygodzie. Jesteśmy pewni, że Hao Hao i Xing Hui znajdują się w najlepszych rękach. Ogromnie doceniamy wsparcie DHL w tym ważnym i historycznym projekcie.

Zaloguj się by skomentować