Zaloguj się

DHL Express (Poland) obiera kierunek na USA

DHL Express (Poland), lider na rynku krajowych i międzynarodowych przesyłek kurierskich, prowadzi w kwietniu aktywną promocję dla przesyłek ekspresowych nadawanych do USA i z USA do Polski. Propozycja skierowana jest do klientów instytucjonalnych oraz firm korzystających z szybkich i niezawodnych usług kurierskich realizowanych w kierunku USA.

Kwietniowa promocja DHL Express jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania krajowej gospodarki na usługi logistyczne realizowane w tym kierunku, co wyraża odnotowany wzrost eksportu polskiego do USA w 2013 r. (polski eksport wzrósł o 18% w miesiącach I-XI 2013 w porównaniu do analogicznego okresu 2012 r.). To również kontynuacja zapowiedzianej w ubiegłym roku strategii wzmacniania pozycji DP DHL w USA i rozszerzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu.
   DHL to jedna z wiodących firm kurierskich w Stanach Zjednoczonych, a rynek USA jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Grupy DP DHL. Dzisiaj DHL na rynku amerykańskim dysponuje wyjątkową infrastrukturą operacyjną: posiada 5 własnych agencji celnych oraz 4 międzynarodowe sortownie - w Nowym Jorku, Miami, Los Angeles i Cincinnati. Wszystkie lokalizacje DHL w USA mają certyfikat bezpieczeństwa TAPA (Transported Asset Protection Association). Zatrudnia 5 600 pracowników obsługujących ponad 17 000 aktywnych klientów każdego miesiąca, zawiaduje flotą składającą się z 35 samolotów i 2 500 samochodów, posiada ponad 4 000 punktów obsługi klienta. Co miesiąc agencje celne odprawiają 530 000 przesyłek.
   Globalnie działająca sieć logistyczna i nowoczesna infrastruktura przekładają się na wyjątkową jakość usług DHL Express w Polsce i w USA. W 2013 r. terminowość doręczeń przesyłek DHL nadawanych z Polski do USA wyniosła 95,8%. Szacunkowy dzienny wolumen przesyłek z i do USA wynosi 121 tysięcy. Ponad 92% przesyłek odprawianych jest już przed dotarciem do USA. 59% przesyłek doręczanych jest przed południem do miast. Czas tranzytu przesyłki z Polski do Nowego Jorku trwa jeden dzień, do pozostałych miejsc w Stanach Zjednoczonych do 2 dni roboczych.

- Trwająca promocja skierowana jest do klientów prowadzących wymianę handlową pomiędzy Polską a USA, dla których niezwykle istotnymi elementami ułatwiającymi transkontynentalne biznesy są terminowość doręczeń przesyłek, rzetelność i elastyczność usług. DHL Express jako globalna firma logistyczna oferuje kompleksowe rozwiązania spełniające ich potrzeby biznesowe. W ramach trwającej akcji zapewniamy naszym klientom korzystną ofertę na preferencyjnych warunkach, dopasowaną do oczekiwań i potencjału klienta wraz z uwzględnieniem aspektów działalności jego firmy - powiedział Łukasz Dębski, kierownik ds. produktów, cen i analiz rynkowych (INT) DHL Express (Poland).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 14 kwiecień 2014 12:25
Zaloguj się by skomentować