logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Global Forwarding uruchomił regularne połączenia drobnicowe morskie Łódź - Szanghaj

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wymiana handlowa Chin w 2013 r. przekroczyła wartość 4 bilionów dolarów. Państwo Środka równocześnie z publikacją danych za ubiegły rok ogłosiło się największą potęgą handlową na świecie (chiński eksport wzrósł rok do roku o 7,9 proc. do 2,21 bln dolarów, a import w analogicznym okresie odnotował wzrost - o 7,3 proc. do 1,95 bln dolarów).

   Polskie przedsiębiorstwa prowadzą ożywioną wymianę handlową z Azją, a Chiny niezmiennie pozostają ważnym rynkiem dla rodzimego biznesu. DHL Global Forwarding, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchomił serwis eksportowy DHL Direct Box na trasie Łódź - Szanghaj. Przewagą nowego połączenia jest szybszy czas tranzytu na trasie z Polski do Chin - skróci się on bowiem z 43 do około 38 dni.
   Serwisy Direct Box to bezpośrednie połączenia morskie dedykowane transportowi przesyłek drobnicowych (LCL – Less-then-Container-Load). Są organizowane według stałego harmonogramu na najbardziej pożądanych trasach. Usługa dedykowana jest klientom, których towary nie są w stanie wypełnić całego kontenera, a wartość przesyłki i jej pilność nie uzasadniają wyboru frachtu lotniczego. Zadanie konsolidacji kontenera ciąży na spedytorze, a klient otrzymuje rozwiązanie zbliżone do frachtu pełnokontenerowego (FCL – Full-Container-Load), przy czym płaci wyłącznie za zajmowaną przez swoją przesyłkę przestrzeń w kontenerze.
   Przewozy drobnicowe (LCL) są praktycznym i efektywnym kosztowo rozwiązaniem dla mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w kontenerze wraz z innymi ładunkami. Direct Box realizowany jako połączenie bezpośrednie przekłada się na minimalizację liczby przeładunków co pozwala na oszczędność czasu. Towar załadowany w wybranym terminalu jest przewożony w raz zaplombowanym kontenerze, co wpływa na większe bezpieczeństwo przesyłki oraz zmniejszenie ryzyka zniszczenia transportowanego towaru.

- Dostrzegając potrzebę rynkową i możliwości dalszego rozwoju tego kierunku rozszerzyliśmy usługę Direct Box o nowe połączenie Łódź - Szanghaj. Rozwiązanie to jest nakierowane na minimalizację czasu tranzytu, więc jest odpowiednie dla branż, w których szybki obrót produktów jest nieodzowny - mówi Michał Kołodziejski, dyrektor produktu morskiego, DHL Global Forwarding. - Jest to kolejne rozszerzenie naszej sieci stałych morskich połączeń drobnicowych. DHL Global Forwarding realizuje bowiem usługę importową Direct Box do terminalu w Łodzi z następujących kierunków: Hong Kong, Szanghaj, Shenzhen, Ningbo, Keelung, Nowy Jork oraz Mumbai. Eksport towarów z Łodzi z wykorzystaniem serwisu DHL Direct Box obok Nowego Jorku jest możliwy teraz także do Szanghaju.

DHL Global Forwarding dysponuje własną siecią ponad 300 terminali ze zdefiniowanym harmonogramem połączeń, w tym krajowy terminal przesyłek morskich w Łodzi. Serwisy Direct Box wypływają według stałego harmonogramu, niezależnie od stopnia wypełnienia kontenera ładunkiem. System śledzenia przesyłek DHL umożliwia sprawdzenie po numerze konosamentu, gdzie znajduje się dana przesyłka.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 czerwiec 2014 10:19

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj