logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL i Formuła E

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL pomyślnie dostarczyła 41 elektrycznych samochodów wyścigowych oraz związany z nim sprzęt na Mistrzostwa FIA Formuły E w Pekinie.

   W ramach zobowiązania DHL w zakresie zrównoważonego rozwoju, zainaugurowany zostanie także konkurs zainspirowany Formułą E - Blue Sky Transport Design Award - skierowany do zawodowych i aspirujących projektantów, którzy mogą zgłaszać swoje pomysły na kształtowanie przyszłości zrównoważonego transportu elektrycznego. Konkurs ten będzie oceniany przez prestiżowe jury, któremu przewodniczyć ma światowej klasy projektant Paul Priestman. Dodatkowo, w skład jury będą wchodzić eksperci w dziedzinie projektowania, transportu i Formuły E. Zwycięzca zostanie zaprezentowany na finałowym wyścigu FIA Formula ePrix w Londynie w Wielkiej Brytanii.

- Jako że jesteśmy zaangażowani w dostarczanie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań, które stanowią dla społeczeństwa wartość, jesteśmy w DHL zachwyceni tym strategicznym partnerstwem z Formułą E - powiedział Ken Allen, dyrektor generalny DHL Express. - Formuła E stworzyła sport, który przesuwa granice technologii oraz inspiruje i edukuje ludzi na całym świecie w zakresie zrównoważonych technologii i praktyk. Ponieważ jesteśmy pionierem ekologicznych inicjatyw w transporcie, nasze partnerstwo z Formułą E jest idealną platformą do zaprezentowania całemu światu naszych ekologicznych rozwiązań logistycznych oraz do testowania i opracowywania rozwiązań przyszłościowych.

Ponad 30 lat doświadczenia sportów motorowych
- Mistrzostwa FIA Formuły E to jedyne w swoim rodzaju i na tak dużą skalę przedsięwzięcie odbywające się w 9 miastach w okresie niemal 10 miesięcy. Dzięki temu, że DHL zapewnia niezawodne i niskoemisyjne rozwiązania logistyczne przy dostawie samochodów i sprzętu do miejsc, w których odbywać się będą wyścigi, możemy zrealizować zobowiązanie, by dostarczać światu ekologiczną rozrywkę najwyższej klasy - powiedział prezes Formuły E Alejandro Agag.

- Korzystając z tego, że jesteśmy globalnym liderem w zakresie zrównoważonych rozwiązań transportowych i mamy ponad 30 lat doświadczenia w sportach motorowych, udało nam się dostarczyć samochody Formuły E do Pekinu. Będziemy je także dowozić do kolejnych ośmiu miast na świecie - skomentował Fathi Tlatli, prezes ds. globalnego sektora motoryzacyjnego, DHL Customer Solutions & Innovation (CSI) - Sprostaliśmy temu wyzwaniu logistycznemu na wielką skalę w swoim stylu. Jesteśmy szalenie dumni z naszego Zespołu Motorsports DHL Global Forwarding, ponieważ znalazł on wydajne, skuteczne rozwiązania dotyczące szczególnie dostaw dużych akumulatorów litowo-jonowych, które wymagają specjalnego traktowania i certyfikacji.

- Jednym z naszych bieżących wyzwań jest potrzeba reagowania na rzeczywiste problemy związane ze zrównoważonym wykorzystaniem środowiska - a DHL-Sinotrans podejmuje już zdecydowane działania na rzecz ochrony środowiska, zapewniając bardziej ekologiczne rozwiązania logistyczne. Zrównoważone rozwiązania transportowe o zerowej emisji dwutlenku węgla są bez wątpienia kluczowe dla odniesienia sukcesu w Chinach - powiedział Wu Dongming, dyrektor zarządzający DHL-Sinotrans oraz wiceprezes wykonawczy DHL Express Asia Pacific. - Dokonaliśmy już znaczących postępów w dziedzinie naszych ekologicznych inicjatyw w Chinach, a nasz ostatni rachunek emisji dwutlenku węgla za 2013 r. wykazał poprawę efektywności emisji CO2 o 17% w stosunku do 2012 r. Jesteśmy zobowiązani do zapewniania dalszego obniżania poziomu emisji dwutlenku węgla w przyszłości.

    DHL jako pierwsza międzynarodowa firma logistyczna wprowadziła mierzalny cel emisji CO2 i zobowiązała się, realizując swój program GoGreen, do wyemitowania o 30% mniej CO2 do 2020 r. (w porównaniu do poziomów z 2007 r.) na każdą wysłaną paczkę, list i kontener, oraz na każdy metr kwadratowy wykorzystywanej powierzchni magazynowej. Firma DHL wprowadziła weryfikowany produkt przesyłki kurierskiej o zerowej emisji, dostępny w ponad 60 krajach, oraz stworzyła własny projekt ochrony klimatu w Lesotho, w Afryce.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 wrzesień 2014 11:18

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj