logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Podróż "pociągiem po mapie"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Google Polska i PKP Intercity rozpoczęły współpracę, dzięki której w ramach usługi Transport publiczny na Mapach Google dostępne będą połączenia przewoźnika. Osoby planujące podróż z pomocą Map Google zyskają dostęp do informacji o połączeniach kolejowych na terenie Polski.

   Na Mapach Google dostępne są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity - Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. Użytkownicy w prosty sposób sprawdzą rozkłady jazdy pociągów, wyszukają najlepsze połączenia, oznaczenia relacji i stacji kolejowych na terenie Polski. Opcja wyszukiwania jest dostępna w aplikacji Mapy Google na smartfonach i tabletach oraz na stronie www.google.pl/maps/ na komputerach. Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na Mapach Google znalazło  się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity.

- Od dziś na Mapach Google pojawi się niemal 300 połączeń, które każdego dnia realizuje PKP Intercity. W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

   W jaki sposób można zaplanować podróż pociągiem? Wystarczy wejść na stronę www.google.pl/maps/ lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonie lub tablecie i kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Z listy dostępnych opcji należy wybrać “Transport kolejowy” (ikona pociągu), a następnie wpisać stację początkową i końcową. To wystarczy, aby uruchomić wyszukiwarkę połączeń, sprawdzić trasę, znaleźć stacje kolejowe czy oszacować czas przejazdu. Usługa Transport publiczny umożliwia też wyznaczenie trasy z dowolnego punktu A do punktu B uwzględniającej piesze dojście na dworzec, sprawdzenie czasu całej podróży i wybór najwygodniejszego środka transportu.

- Cieszymy się, że internauci z całego świata korzystający z Map Google, oprócz informacji na temat podróży samochodem czy komunikacją miejską, zyskają także możliwość sprawdzenia połączeń kolejowych. Dzięki temu nasze mapy są jeszcze bardziej kompleksowe i użyteczne - mówi Marta Jóźwiak z Google Polska.

    Dodatkowe informacje:
Transport publiczny na Mapach Google pokrywa ponad 15 tys. miast na całym świecie i zawiera dane na temat komunikacji dla ponad miliona tras. Dzięki zintegrowanemu systemowi można także wyszukiwać połączenia między obiektami znajdującymi się w różnych krajach. Firmy zajmujące się transportem publicznym i inni partnerzy mogą znaleźć informacje na temat usługi Transport Publiczny na Mapach Google oraz zgłosić chęć nawiązania współpracy na anglojęzycznej stronie: http://goo.gl/fjC30I. Zakres danych będzie aktualizowany. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie na temat usługi na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. oraz poprzez specjalny wniosek dostępny na stronie http://www.intercity.pl/transit.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 styczeń 2015 10:37

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj