Zaloguj się

Mobilne muzeum MAN

Muzeum mobilne MAN Muzeum mobilne MAN

Z okazji jubileuszu 100-lecia wyprodukowania pierwszego pojazdu ciężarowego przez MAN uruchomiono mobilne muzeum.

     W roku 2015 firma MAN Truck & Bus AG świętuje jubileusz 100-lecia wyprodukowania pierwszego pojazdu ciężarowego MAN. Z tej okazji w całym koncernie realizowane są liczne interesujące projekty, mające na celu przybliżenie historii bawarskiego producenta pojazdów użytkowych.
   W Polsce powstało wirtualne muzeum MAN, które od czerwca do listopada 2015 będzie przemierzać Polskę i odwiedzi imprezy plenerowe i najważniejsze wydarzenia branżowe. Podczas wizyty w tym swoistym muzeum można odbyć wirtualny spacer przez 100 lat ciekawej historii niemieckiego producenta ciężarówek i autobusów. Miejscem ekspozycji jest odpowiednio zaadaptowana naczepa furgonowa firmy Wielton - partnera tej akcji.
   Zwiedzanie odbywa się chronologicznie - od powstania pierwszej ciężarówki MAN - Saurer, przez kolejne kamienie milowe w rozwoju produktów MAN, aż do… przyszłości, która tworzy się już dziś. Model koncepcyjnego, futurystycznego ciągnika siodłowego MAN Concept S powstaje bowiem w czasie rzeczywistym na oczach zwiedzających, dzięki zastosowaniu technologii druku 3D. W mobilnym muzeum MAN użyto także innych innowacyjnych rozwiązań. Kluczowym wydarzeniom w rozwoju produktów MAN poświęcono 5 interaktywnych stanowisk. Korzystając z tabletów wyposażonych w aplikację augmented reality* można tu obejrzeć pojazdy MAN, jakie powstawały na przestrzeni lat.
  
- Jesteśmy dumni z historii MAN i chcemy przybliżać ją nie tylko naszym klientom i miłośnikom marki MAN, ale wszystkim zainteresowanym zarówno motoryzacją, jak i fanom nowoczesnej technologii. Stąd pomysł na mobilne muzeum MAN. Dzięki współpracy z firmą Wielton przygotowaliśmy wyjątkowy, innowacyjny projekt, przedstawiający naszą historię w atrakcyjnej, interaktywnej formie możliwie jak najszerszemu gronu publiczności. Mamy nadzieję, że wzbudzi on zainteresowanie i uznanie zwiedzających - powiedział Piotr Stański, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

   To kolejny duży projekt, realizowany przez MAN Truck & Bus Polska, w którym wykorzystywane są najnowocześniejsze narzędzia komunikacyjne, jak specjalna aplikacja na tablety. W 2013 roku aplikacja augmented reality, wykorzystana podczas kampanii „Co ma w sobie nowy MAN” - premiery pojazdu MAN TGX Euro 6, zdobyła nagrodę Golden Arrow, za innowacyjną i angażującą kampanię promocyjną.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 27 lipiec 2015 09:08
Zaloguj się by skomentować