Zaloguj się

DHL Parcel - bezpieczeństwo na drodze

Koniec roku to czas wzmożonej pracy dla całego sektora KEP. Do trwającego wówczas świątecznego szczytu paczkowego firmy kurierskie zaczynają przygotowywać się już kilka miesięcy wcześniej. To dla nich prawdziwy test jakości usług.

   Już z początkiem grudnia liczba dostarczanych przesyłek zaczyna stopniowo wzrastać. Klienci kupują pierwsze świąteczne prezenty zamówione w sklepach internetowych, a firmy wysyłają kurtuazyjne upominki dla partnerów biznesowych oraz dokumenty dotyczące całorocznej działalności. W okresie przedświątecznym przed kurierami stoi bardzo trudne zadanie. Jak poradzić sobie z ogromną ilością przesyłek, natężonym ruchem drogowym i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a przy tym zachować bezpieczeństwo na drodze?

- Kładziemy bardzo duży nacisk na standardy pracy kurierów. Nasi podwykonawcy doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie godzin pracy, przerw na odpoczynek czy trasy przejazdów. To wszystko bowiem minimalizuje ryzyko, że presja czasu lub nadmierne zmęczenie staną się przyczyną kolizji czy wypadku drogowego. Równie istotne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz ich przystosowania do jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Opony zimowe oraz stałe kontrole stanu technicznego pojazdu to podstawa - wyjaśnia Krzysztof Poznański, kierownik ds. floty.

   Praca kuriera jest szczególnie odpowiedzialna, bo związana z uczestnictwem w publicznym ruchu drogowym. W okresie przedświątecznym firmy logistyczne szczególnie apelują do swoich podwykonawców o ostrożność i nadzwyczajną koncentrację, wiedząc, że szczyty paczkowe są dla nich wyjątkowo wymagające. Dlatego DHL Parcel robi wszystko, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo nie tylko kurierów, ale także o wszystkich użytkowników drogi. 

- Wiemy jak ważna jest edukacja kurierów w zakresie bezpieczeństwa, dlatego nieustannie kładziemy nacisk na budowanie wśród nich świadomości bezpiecznej jazdy. Bezwzględnie wymagamy przestrzegania przepisów ruchu drogowego, o czym przypominamy podczas porannych odpraw. Jednocześnie zdecydowaliśmy się na cykliczne kontrole. Mamy możliwość badania kierowców alkomatami, co daje nam pewność, że mogą prowadzić bezpiecznie - tłumaczy Wojciech Andziak, menedżer ds. bezpieczeństwa i ochrony DHL Parcel.

- Promowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji ma ogromny wpływ na kulturę jazdy, dlatego jako firma społecznie odpowiedzialna staramy się ją kształtować z należytą uwagą.  Jestem przekonany, że oddziaływanie na obszary takie jak komunikacja, motywacja do zachowań bezpiecznych czy edukacja w zakresie bhp wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa kurierów oraz pozostałych użytkowników ruchu - komentuje Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 listopad 2015 08:37
Zaloguj się by skomentować