logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL świętuje nadejście wyjątkowej dostawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ken Allen z biletem lotniczym, fot. DP DHL Group, Sonja Beyland Ken Allen z biletem lotniczym, fot. DP DHL Group, Sonja Beyland

DHL, światowy lider na rynku przesyłek ekspresowych, świętuje wyjątkową okazję - przyjście na świat pandy w belgijskim rezerwacie zwierząt Pairi Daiza.

   Pandastyczna podróż w 2014 roku
Z uwagi na bardzo małą populację pandy wielkiej na świecie, każde narodziny małego niedźwiadka są wielkim wydarzeniem. Przypomnijmy, ponad dwa lata temu, DHL przetransportował dwie pandy z Chińskiego Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu do Pairi Daiza w Belgii w ramach programu rozmnażania zwierząt.

- 22 lutego 2014 roku po załadowaniu wyjątkowej przesyłki do boeinga 767 w Chengdu-Shuangliu około 3/4 najtrudniejszych prac było już za nami - wspomina Dong Ming, prezes DHL Express China. - Planowanie całej operacji trwało już od tygodni i wymagało stworzenia odrębnego zespołu składającego się z ponad 20 specjalistów DHL w dziedzinie planowania sieci, procedur celnych i wydawania świadectw, obsługi i transportu naziemnego, który miał operować na terenie przynajmniej pięciu krajów. Pomimo faktu, że od miejsca docelowego dzieliło nas 8000 km, wierzyliśmy, że nasza sieć sprawi się doskonale w tym jakże skomplikowanym i długoterminowym przedsięwzięciu.

- To, co pozostało po odegraniu przez DHL kluczowej roli w transporcie cennego ładunku - Hao Hao i Xing Hui - do Belgii, to dobrze kończąca się historia z obydwiema pandami w rolach głównych - stwierdził Eric Domb, założyciel rezerwatu zwierząt Pairi Daiza. - 2 czerwca, w niewiele ponad dwa lata od przetransportowania przyszłych rodziców do Pairi Daiza, z ogromną radością mogliśmy ogłosić narodziny małej pandy należącej do gatunku, którego liczba na całym świecie nie przekracza 2 000. Była to przesyłka o wiele dłuższa niż standardowa przesyłka DHL, lecz oczekiwanie niewątpliwie opłaciło się.

   Ostatnia mila definiuje jakość obsługi klienta
- Dążenie do doskonałości w branży przesyłek ekspresowych nie kończy się na ostatniej dostawie - dodaje Ken Allen, prezes DHL Express. - Aby uczcić przybycie Hao Hao i Xing Hui mamy również zaszczyt ogłosić, że za dwa lata mała panda zostanie przez nas odesłana z powrotem do miejsca swoich przodków w Chinach. DHL liczy na dalszą współpracę z Pairi Daiza, w ramach której zapewnimy transport "Bardzo Ważnych Pand" na najwyższym poziomie oraz będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz ochrony dzikiej przyrody na całym świecie.

   W ostatnich latach DHL Express wspierał liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomagał w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczył dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz niezwykłych oraz zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem zaangażowania DHL we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Fotorelacja z przyjścia na świat małej pandy: https://www.pairidaiza.eu/en/baby-panda.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 10:17

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj