logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Ekol powiększa swoją europejską flotę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Ekol Logistics, jeden z wiodących operatorów 3PL w Europie, realizuje transakcję zakupu 150 ciągników Mercedes-Benz, Actros. Zakup opiewający na kwotę blisko 12 milionów euro wpisuje się w strategię firmy. Przedsiębiorstwo akcentuje bowiem jeszcze mocniej swoją obecność poza Turcją, poprzez rozwój działalności spółek europejskich i zwiększanie floty własnych środków transportu.

   Ekol specjalizuje się w rozwiązaniach intermodalnych i jako właściciel 5 promów typu Ro-Ro i operator ponad 40 składów pociągów towarowych tygodniowo, pragnie wykorzystać oferowane ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności w Europie. Firma oferuje usługi przy użyciu 5500 własnych, ekologicznych środków transportu. Ekol rozwija dwanaście spółek europejskich dokonując inwestycji dostosowanych do wymagań rynku i klientów tak, aby zapewnić przewagę konkurencyjną pod względem jakości usług. Filozofia biznesu koncentruje się na oferowaniu jak najwyższych standardów międzynarodowym klientom, w których jakość i niezawodność floty mają bardzo duże znaczenie. W celu zapewnienia niezawodności i ekologiczności floty, Ekol kupił ciągniki Mercedes Benz Actros 1842 LsnRL Euro VI Lowliner z dieslowskimi silnikami najnowszej generacji OM 471.

- Ciągniki Mercedes-Benz Actros są oszczędne i niezawodne. To wybór numer jeden pod względem ekologiczności i wydajności. Dodatkowo, korzyści w zakresie kosztów są charakterystycznymi wartościami zielonej logistyki, której Ekol jest pionierem od wielu już lat - mówi Ahmet Musul, prezes Ekol Group.

   Zakupu dokonała rumuńska spółka grupy. Nowo zakupione ciągniki zwiększą flotę spółki Ekol Rumunia do 227 pojazdów operujących z tego kraju.  Flota ma za zadanie wspierać operacje transportowe w Rumunii i w Europe w dostawach door-to-door dla klientów Ekol oraz być częścią zintegrowanej europejskiej sieci Ekol, zwłaszcza w Niemczech, Francji, krajach Beneluksu oraz w Europie Wschodniej. 

- Ekol posiada rozbudowaną infrastrukturę intermodalną na terenie Europy, zwłaszcza w zakresie połączeń kolejowych, więc potrzeba zapewnienia końcowego etapu dostawy z wykorzystaniem własnych ciągników jest jednym z kluczowych czynników sukcesu. Rozbudowa własnej floty transportowej jest dowodem naszej orientacji na klienta oraz tego, że ciągle staramy się oferować nie tylko bardziej elastyczne rozwiązania, ale również lepszą jakoś usług. Co więcej, cieszymy się, że Rumunia odgrywa strategiczną rolę w rozwoju Ekol w Europie, pod względem koordynacji floty oraz zarządzania regionalnymi projektami logistycznymi. Dlatego właśnie, współpracując ze spółkami w innych krajach, jesteśmy w stanie uzyskać maksymalną wydajność procesów transportowych - komentuje Alecsandru Mucenic, General Manager w Ekol Rumunia.

   W związku z tym, że wszystkie 150 pojazdów posiada już wymagane licencje i dokumenty, Ekol Rumunia chce zatrudnić nowych kierowców do pracy na terenie Unii Europejskiej do wsparcia rozbudowanej sieci Ekol. Ekol szuka również kierowców w Polsce. Zasoby ludzkie i własna infrastruktura transportowa są głównymi zasobami firmy Ekol w utrzymaniu reputacji, zadowolenia klienta, jakości usług oraz niezawodności. W związku z tym wszyscy obecni oraz nowi kierowcy będą przeszkoleni przez pracowników Mercedes-Benz w zakresie używania nowego modelu Actros 1842. 

- Realizujemy plany rozwoju Ekol w Rumunii - zatrudniamy nowych kierowców, aby nadążyć za rozbudową floty. W tym samym czasie przygotowujemy się do otworzenia nowego oddziału na zachodzie kraju, gdzie będziemy oferować usługi logistyczne i transportowe - dodaje Alecsandru Mucenic.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 sierpień 2016 07:53

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj